Domácí

V nemocnici, kde leží Zeman, zasahovala policie. Kvůli agresivnímu pacientovi

V nemocnici, kde leží Zeman, zasahovala policie. Kvůli agresivnímu pacientovi
Zdroj: TV Nova, Profimedia

Policisté v pondělí po poledni zasahovali v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Pacient s psychickými problémy se začal chovat agresivně. Podle informací TV Nova dělal problémy ve stejném pavilonu, kde je už týden hospitalizovaný prezident Miloš Zeman.

Personál pražské Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) měl v pondělí po poledni potíže s agresivním pacientem. Muž s psychickými problémy měl způsobit rozruch nedaleko pokoje prezidenta Miloše Zemana. Incident se neobešel bez policejního zásahu.

"Do střešovické nemocnice jsme vyjížděli po 13. hodině. Zdravotnický personál nám nahlásil problémy s agresivním pacientem, který měl psychické problémy," řekla TN.cz mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. 

Zda se zákrok policie nějakým způsobem dotkl prezidenta Zemana a jestli kvůli tomu ochranka hlavy státu upravila bezpečnostní opatření, není jisté. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček na otázku neodpověděl. "To se musíte optat policie," napsal pouze.

Související obsah

​Nepříjemná událost se obešla bez zranění. "Muže jsme pomohli transportovat do jiné nemocnice na psychiatrické oddělení," dodala Siřišťová.

Prezident Zeman je v nemocnici od minulého úterý, tento týden už chce začít opět úřadovat. Podle lékařů trpí dehydratací a mírným vyčerpáním.

V nemocnici byl i exprezident Václav Klaus. Více v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz