Domácí

Za kapry i jiné ryby si letos připlatíme. Může za to chladné počasí

Začaly podzimní výlovy ryb a mezi prvními se vypouštěly rybníky v Praze. Kvůli letošnímu chladnému počasí budou podle našich největších rybářství ryby menší. A to znamená, že si na Vánoce pravděpodobně budeme muset za ryby připlatit.

Výlovy rybníků v Praze tak trochu připomínají maraton. Za dva měsíce jich musí zdejší rybáři vypustit téměř 40. Do Nebušic vyrazili v sedm hodin ráno. "Vylovili jsme asi 200 kaprů a 200 amurů plus asi 10 sumečků, asi 50 línů, nějakou tu bílou rybu," popsal výlov Karel Rosenbach z Českého rybářského svazu (ČRS).

Většina z ryb skončí jako násada pro další rok v některém z větších rybníků. Rybáři doufají, že se jim bude dařit lépe než letos. Kvůli chladnému počasí jsou totiž ryby menší. "Letošní rok se nám nezdá úplně nejlepší, zatím ty kontrolní odlovy, které probíhaly v měsíci srpnu, ukazovaly, že ten letošní rok bude silně podprůměrný," řekl předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha.

Související obsah

Na Vánoce se tak ceny za kapry zvednou až o 10 procent. "Na našich sádkách je bez rozdílu za třídění cena kapra 98 korun a na hrázích naších rybníků při výlovech budeme prodávat za 88 korun," doplnil Malecha.

A dobrou zprávu rybáři nemají ani pro ty, kteří se těšili na slavnostní výlovy velkých jihočeských rybníků. Letos se kvůli koronavirovým opatřením budou většinou pořádat ve všední dny a bez programů pro veřejnost. Na některé výlovy je připraven alespoň stánkový prodej ryb. Většina rybářství ale bude ulovené ryby prodávat na sádkách.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz