Krimi

Pašeračka Tereza má následovnici. Češku chytili s čtyřmi kily kokainu

Pašeračka Tereza má následovnici. Češku chytili s čtyřmi kily kokainu
Zdroj: celnisprava.cz

Na pražském Letišti Václava Havla celníci chytili 36letou Češku, která měla ve svém kufru pašovat kokain z Peru. Našli u ní necelé čtyři kilogramy. Zatím není jisté, kam dál měla droga zamířit. Ženu si převzali policisté z Národní protidrogové centrály.

Šestatřicetiletá žena do Prahy přiletěla přes Amsterdam z peruánské Limy. Celníci si ji vytipovali náhodou na základě běžné kontroly. Její výsledky ale běžné rozhodně nebyly. Celníci pojali podezření, když zjistili, že cestovní kufr má dvojité dno.

Pomocí sondážní jehly objevili látku, která se po provedení drogového testu ukázala být kokainem. Celkem celníci zajistili 3,7 kilogramu drogy včetně obalu, není však vyloučeno, že kokainu bude nalezeno více po komplexní odborné kontrole.

"Zda byla droga určena pro tuzemský trh nebo měla pokračovat dále do zahraničí, je předmětem dalšího šetření," uvedla mluvčí ruzyňského celního úřadu Šárka Miškovská.

Související obsah

​Zhruba 14hodinová cesta z Limy tak ženě přinesla pouze vyhlídku na trestní stíhání, jehož zahájení policie již navrhla. Z rukou celníků se dostala pod křídla policistů z Národní protidrogové centrály.

Žena je teď podezřelá "ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," dodala Miškovská.

Případ vzdáleně připomíná příběh nejznámější české pašeračky Terezy, která si odpykává trest v pákistánském vězení. V roce 2018 u ní na letišti v Láhauru našli devět kilogramů heroinu, za což dostala u soudu necelých devět let. Šestatřicetiletá Češka měla, na rozdíl od Terezy, ještě štěstí. V Peru je totiž nejnižší trest za pašování drog osm let ve vězení. V Česku jí za to hrozí jeden rok až pět let.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz