Zajímavosti

Mobily napadl nebezpečný virus. Tyto aplikace vymažte, hrozí ztráta peněz

Mobily napadl nebezpečný virus. Tyto aplikace vymažte, hrozí ztráta peněz
Zdroj: Profimedia

Operačním systémem Android se v posledních dnech opět začal šířit nebezpečný malware zvaný Joker. Virus dokáže zneužít bankovní údaje uživatele, a připravit ho tak o peníze na účtu. Softwarová firma Quick Heal varuje před několika aplikacemi, které by tak lidé neměli stahovat, popřípadě by je měli z telefonu okamžitě vymazat.

Podle nejnovějšího výzkumu společnosti Quick Heal se malware Joker objevil v osmi aplikacích v obchodu Google Play. Jedná se o aplikace Auxilliary Message, Element Scanner, Fast Magic SMS, Free CamScanner, Go Messages, Super Message, Super SMS a Travel Wallpapers.

Aplikace s malwarem Joker vás požádají o oprávnění ke sledování vašich oznámení, záznamů o telefonování a také přístupu ke kontaktům. Tyto údaje následně virus využije k tomu, aby se dostal k vašemu bankovnímu účtu, ze kterého může následně strhávat peníze za předplatné k webovým stránkám, které jste ani nenavštívili, informuje portál 91mobiles.

Související obsah

​IT odborníci tak apelují na uživatele mobilních telefonů, aby tyto aplikace v žádným případě nestahovali. Pokud se tak už stalo, je třeba aplikace z telefonu okamžitě odinstalovali.

Malware Joker se poprvé objevil v roce 2017, kdy infikoval přes 1700 různých aplikací. Obchod Play byl nucen je následně z nabídky odstranit. I tak ale dokázal připravit o peníze uživatele mobilních telefonů z více než 30 zemí světa.

Odborníci proto doporučují stahovat aplikace pouze ze spolehlivých zdrojů jako je obchod Google Play a neklikat na neznámé linky a reklamy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz