Zahraničí

Pozoruhodný život Dany, kterou našli v Chorvatsku. Pracovala pro celebrity

Pozoruhodný život Dany, kterou našli v Chorvatsku. Pracovala pro celebrity
Zdroj: primorsko-goranska-policija/ Profimedia

Žena, kterou našli na chorvatském ostrově Krk, kdysi vyráběla šperky pro americké hvězdy. Dana A. měla v 19 letech odejít do USA, kde se postupně dostala až k vyrábění šperků pro Brigitte Bardotovou či Barbaru Streisandovou.

Slovenka, kterou objevili na chorvatském ostrově Krk, má za sebou zajímavou minulost. Sedmapadesátiletá Dana A. odešla v 19 letech do USA a začala ručně vyrábět šperky. Ženina pozoruhodného životního příběhu si všiml chorvatský portál 24sata.hr.

Nejdříve se musela živit jako chůva, poté jako služka a realitní makléřka. Nakonec se dostala ke studiu designu. Následně začala vyrábět šperky. Dělala je ze zlata, drahých kamenů a perel. Vzhledem k tomu, jak krásné šperky byly, spojila ji kamarádka s lidmi z filmového průmyslu.

Její šperky se tedy objevily v mnoha filmech i seriálech. Výtvory Dany A. nosily postavy ze seriálů Přátelé i Sabrina, mladá čarodějnice. "Nejdříve jsem vytvářela své návrhy z levnějších materiálů, poté jsem začala investovat do dražších materiálů," řekla v roce 2008 trenčínskému vydání deníku SME.

Související obsah

Její výtvory poté začaly nosit i ty největší světové hvězdy. Její šperky vlastnily Brigitte Bardotová, Barbara Streisandová i Diana Rossová. Vystavovaly se navíc v New Yorku, Japonsku i Hongkongu.

Poté, co se v roce 2000 rozvedla se svým manželem, se žena vrátila zpátky na Slovensko. "Po rozvodu jsem se chtěla ještě nadechnout a změnit prostředí," řekla před 13 lety.

Danu A. našel chorvatský rybář minulou neděli zraněnou na ostrově Krk. Na obličeji měla krvavou ránu a nevěděla, jak se jmenuje či odkud je. I díky svědkyním z Česka se chorvatské policii podařilo zjistit, že se jedná o ženu z Trenčína.

Více o záhadné ženě, kterou objevili v Chorvatsku, zjistíte v reportáži TV Markíza:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz