Zahraničí

Medvídci koala mizí! Z Austrálie jich za poslední tři roky ubyla třetina

Medvídci koala mizí! Z Austrálie jich za poslední tři roky ubyla třetina
Zdroj: Getty Images

Alarmující čísla! Ze všech koalů, které v Austrálii zbývali, jich za poslední tři roky zmizela třetina.

Australská nadace Koala Foundation zveřejnila alarmující čísla! Jejich výzkum ukazuje, že populace nejoblíbenějšího stvoření Australanů rychle klesá.

Od roku 2018 odhadem klesl počet koalů v celé Austrálii o 30 %, z odhadovaných téměř 82 tisíc zvířat na méně než 58 tisíc. Nejhůře je na tom koalí populace v Novém Jižním Walesu, která by podle BBC mohla do roku 2050 zcela vymřít.

Na 60 tisíc koalů přišlo o život během ničivých lesních požárů na přelomu roku 2019 a 2020, podle šéfky Koala Foundation Debory Tabartové to však zdaleka není jediný důvod jejich vymírání. Na vině jsou i vlny sucha, nedostatek pitné vody a především kácení lesů kvůli výstavbě domů, zemědělství a těžbě.

Související obsah

​"Viděla jsem i hotové měsíční krajiny, všude byly mrtvé a umírající stromy," popsala podmínky, v nichž koalové přežívají.

Doufá proto, že zpráva nadace přiměje vládu jednat. "Pokud máme koaly zachránit, je potřeba rychlá akce, která zastaví deforestaci jejich přirozeného prostředí. Potřebujeme zákon o ochraně koalů," apeluje na politiky.

mn, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz