Zahraničí

Velká tragédie na Ukrajině. Děti se udusily v truhle. Měly si hrát na schovku

Velká tragédie na Ukrajině. Děti se udusily v truhle. Měly si hrát na schovku
Zdroj: Profimedia

Velké neštěstí se stalo na Ukrajině ve vesnici Mykilske, když rodiče nechali dvě děti doma bez dozoru. Jejich potomci se udusili v dřevěné truhle, zřejmě při obyčejné hře na schovávanou. Policie ale zatím nevyloučila ani možnost, že je do ní někdo zavřel.

Rodiče zesnulých dětí odjeli v den tragédie na sběr brambor do 18 kilometrů vzdálené vesnice. Desetiletá dívka a sedmiletý chlapec si zřejmě doma krátili čekání na rodiče hrou na schovávanou, píše zpravodajský web tvnoviny.sk.

Pravděpodobně při schovávání je napadlo vlézt si do truhly z 18. století. Ta se v rodině dědila z generace na generaci. Sourozenci v ní zemřeli. Víko se zřejmě zaseklo a bylo pro děti příliš těžké, aby ho dokázaly zvednout nahoru. Po čase jim došel kyslík a udusily se.

Související obsah

Rodiče Světlana (35) a Stanislav (41) uvedli, že s dětmi naposledy v den neštěstí mluvili okolo 10. hodiny dopoledne. Pak už se jim nešlo dovolat. Když přišli večer domů, nemohli děti nikde najít. "Vzal jsem si kolo a šel jsem je hledat. Světlana pěšky prošla všechny nedaleké ulice. Nebylo po nich ani stopy," uvedl otec dětí.

Na pomoc nešťastným rodičům přišla i policie. Děti dokázali najít až policejní psi. Strážci zákona se teď případem zabývají. Zatím nevyloučili ani možnost, že děti do truhly někdo zavřel.

Sourozenci měli pohřeb den po tragédii. Ve stejný den zůstala zavřená škola, kterou navštěvovali. Podle jejich učitelky byly vztahy mezi rodiči a dětmi harmonické.

Podívejte se, jak vypadal dům, kde se tragédie stala:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz