Hodonínsko

Tornádo na Hodonínsku poničilo také zoo, stěhovat se musela i samice žraloka

Z hodonínské zoo museli přemístit několik stovek zvířat do okolních zahrad. Akvária poničilo řádění tornáda, a tak bylo třeba najít nový domov i velké samici žraloka černoploutvého.

Pracovníky zoologické zahrady v Hodoníně čekal nelehký úkol, a to bezpečně vylovit z pavilonu akvárií během pár dní stovky ryb a živočichů a následně je připravit k transportu do nových domovů.

"Obrátili jsme se primárně na zoologickou zahradu v Olomouci, která má dlouhé a dobré zkušenosti s chovem žraloků, takže ta nám vypomohla se žralokem a s dalšími druhy mořských akvarijních živočichů, pak to byla zoo ve Dvoře Králové, samozřejmě přispěla na pomoc i naše nejbližší zoologická zahrada v Brně," uvedl ředitel zoo Martin Krug.

Související obsah

​Právě odchyt samice žraloka černoploutvého byl nejkritičtější moment celého stěhování. Chytit ji totiž nebylo ani pro zkušené ošetřovatele nic jednoduchého. Nakonec se ale podařilo převézt všechna zvířata. Pavilon je vážně poškozený kvůli nedávnému tornádu, které prošlo Hodonínskem, a čeká ho demolice.

"Určitě chceme znovu postavit a obnovit akvária, ale trošku v takovém modernějším duchu," dodal Krug. Kdy bude stavba hotová, není jisté, může to být i za několik let.

Radim Bánovský, Jan Houška, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz