Krimi

Průvodčí vypadl z vlaku na Břeclavsku, jeho smrt řeší kriminalisté

Tragickou nehodu na železnici vyšetřují břeclavští kriminalisté. Ve středu dopoledne tam z vlaku vypadl průvodčí. Podle mluvčích Českých drah ale za smrtí muže nebyla nezkušenost, nebo nedostatek odpočinku.

Smrtí skončil pád průvodčího z osobního vlaku na Břeclavsku na trati mezi Břeclaví a Boří les ve středu kolem desáté dopoledne. Podle policie se jednalo o 56letého muže.

"Průvodčí za dosud nezjištěných okolností vypadl z vlaku a utrpěl zranění neslučitelná se životem. Mrtvého muže si vedle traťové koleje všimnul strojvedoucí nákladního vlaku, který místem následně projížděl," uvedla mluvčí policie Andrea Cejnková.

"Kolegové z Územního inspektorátu Brno byli včera na místě, provádíme vyšetřování," uvedl k nehodě pro TN.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Drážní inspektoři na případu spolupracují s břeclavskými kriminalisty.

Související obsah

​Policie se obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc. "Zejména od cestujících ve vlaku, který jel z Mikulova, Valtic a Sedlece do Břeclavi, bychom uvítali jakékoliv informace, které by mohly s událostí souviset. Obracejte se prosím na tísňovou linku 158," požádala Cejnková.

"Můžeme potvrdit, že včera došlo ke smrtelnému pracovnímu úrazu našeho zaměstnance. Chceme vyjádřit hlubokou soustrast rodině a vyzvat všechny svědky, aby pomohli objasnit okolnosti úmrtí. Případ vyšetřuje Policie ČR a České dráhy poskytují policii veškerou součinnost při jeho objasnění," sdělila ve čtvrtek mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

"Všechny dveře přístupné v této soupravě cestujícím se zavírají centrálně a proti otevření jsou zablokované ještě před odjezdem vlaku ze stanice a během celé jízdy. Okolnosti úmrtí šetří policisté, nezkušenost nebo nedostatek odpočinku ale můžeme vyloučit," doplnila Rajnochová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz