Život ve hvězdách

Jan Nedvěd slaví 75. narozeniny. Blízcí řekli, jak se vyrovnal se smrtí Františka

Jan Nedvěd slaví v pátek 75. narozeniny. Podle všeho se ale legendárnímu písničkáři příliš dobře nevede. Smrt bratra Františka ho prý natolik zranila, že se straní veřejnosti i své rodiny. Když mu reportérka TV Nova přijela popřát, neotevřel. Reportérům pořadu Život ve hvězdách se ale svěřili syn a manželka zesnulého Františka.

Po letech svárů se dva dříve nerozluční bratři František a Jan Nedvědovi usmířili na červnové obnově slibu Františka a jeho milované ženy Marušky, a dokonce prý plánovali společný návrat na pódia. "Bavili se normálně a plánovali i O2 arénu," říká Maruška.

Vše se zdálo být na správné cestě a Jan byl připraven stát tehdy těžce nemocnému Františkovi po boku. Jenže ten svůj boj se zákeřnou nemocí prohrál a v červenci nás navždy opustil. Janovi se po smrti bratra zhroutil svět. "Po smrti táty se hodně uzavřel do sebe," tvrdí Františkův syn Vojta.

Související obsah

​Když Honzovi přijel štáb TV Nova domů do středočeských Čerčan popřát k jeho pátečním 75. narozeninám, neotevřel. A to i přesto, že je podle sousedů stále doma. Ven prý téměř nevychází. "Chodí jen na procházky se svou ženou Pavlínkou," doplnil Vojta.

Celá situace a špatná psychika hudebníka trápí především zbytek pozůstalé rodiny. Byli by rádi, kdyby se vztahy zlepšily, a mohli tak s Janem vzpomínat na svého milovaného tátu a manžela. "Věřím tomu, že k tomu dojde, jen tomu zatím dávám čas," řekl Vojta.

Rodina se po dvou měsících od smrti snaží fungovat v rámci možností normálně, stále ale talentovaného písničkáře oplakávají. "Peru se s tím a snažím se něco dělat, někam chodit, aby člověk nebyl jenom doma a nesmutnil," říká Františkova žena Marie.

Související obsah

​Vojtovi bylo nedávno vyčítáno, že až příliš brzy po otcově smrti začal koncertovat. "Přemýšlel jsem nad tím, co by mi na to táta řekl a on by řekl, abych šel dál," myslí si syn Františka Nedvěda Vojta.

Právě díky hudební domácnosti se oba Františkovi synové vydali v jeho stopách a jsou muzikanty. "Milý strýčku, přeji ti hodně zdraví a doufám, že se brzy uvidíme," vzkazuje Vojta.

"Já bych ti popřála, abys myslel pozitivně, byl hodně zdravý a aby se ti dařilo ještě složit nějaké hezké písničky," zakončila Marie přání Janu Nedvědovi k 75. narozeninám.

Celé díly Života ve hvězdách můžete najít na Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz