Domácí

Jablonec přišel o svou dominantu. Potřeba byly desítky kilogramů dynamitu

Velkou akci zažil v sobotu dopoledne Jablonec nad Nisou. Město přišlo o jednu ze svých dominant, k zemi šel 162 metrů vysoký komín v areálu bývalé teplárny Brandl. Potřeba k tomu bylo zhruba 75 kilogramů výbušniny. Komín odstřelili krátce po 9. hodině.

Celá akce si v Jablonci nad Nisou vyžádala velké manévry. Odstřel takto vysokého komína totiž v Česku není příliš častý. V okolí komína platí ochranné pásmo 200 metrů a zónu od 7:00 do 12:00 hlídají bezpečnostní složky. 

K zemi komín padal zhruba 15 vteřin. 10 tisíc tun betonu podle plánu dopadlo na nevyužívané budovy výtopny v okolí, které posloužily jako tlumič energie dopadu.

Odborníci do komína navrtali celkem 250 vývrtů o hloubce půl metru. Po odstřelu budou následovat odklízecí práce. Ty by měly kompletně trvat zhruba čtyři měsíce.

Související obsah

Přímý přenos z místa můžete sledovat živě v tomto článku a na TN LIVE. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz