Domácí

Tragédie na Příbramsku. Ze skály se zřítila mladá žena, zemřela

Tragédie na Příbramsku. Ze skály se zřítila mladá žena, zemřela
Zdroj: TV Nova

Tragická nehoda se stala v sobotu odpoledne na Příbramsku. Z vysoké skály se zřítila mladá žena. Přes veškerou snahu záchranářů na místě zemřela.

Záchranáři přijali oznámení o nehodě v sobotu kolem půl páté odpoledne. Z hřebenu Slonovec v Brdech spadla žena. "Přijali jsme oznámení o pádu člověka z nějakých devíti až 15 metrů," řekla TN.cz mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Mladá žena se měla z dosud neznámých příčin zřítit ze skály. "K události vzlétaly dva vrtulníky. Posílali jsme tam i lezeckou skupinu, dotyčný člověk se nacházel dole pod skálou, bylo třeba ho vytáhnout," doplnila Fliegerová.

Související obsah

I přes veškerou snahu záchranářů žena zemřela. "Měla vážná zranění a nepodařilo se ji zachránit," sdělila TN.cz mluvčí záchranářů Petra Homolová. Zdravotníci na místě ošetřili také jednoho muže. "Dotyčný byl v šoku. Převezli jsme jej do motolské nemocnice," uzavřela Homolová.

Podle policie dvojice neměla s sebou žádné lezecké vybavení. U muže se dokonce měla potvrdit přítomnost alkoholu. "Příčiny a okolnosti události nyní vyšetřujeme. U ženy byla nařízena pitva," uzavřel policejní mluvčí Pavel Truxa.

Turista nepřežil pád ze skály v Ústí. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz