Zahraničí

Jozífek (†4) zemřel po pádu do šachty. Hned jsem utíkal, popsal zdrcený otec

Jozífek (†4) zemřel po pádu do šachty. Hned jsem utíkal, popsal zdrcený otec
Zdroj: Profimedia

Okamžitě běžel na místo neštěstí, svého syna už ale zachránit nedokázal. Celá rodina truchlí nad ztrátou teprve čtyřletého Jozífka, který v sobotu zemřel v Krásnohorském Podhradí v šachtě sloužící jako nádrž pro hasiče.

Ačkoliv je šachta umístěná v oploceném areálu, cesta byla volná a malému Jozífkovi se tak lehce podařilo dostat až k ní. Do nádrže s vodou upadl a začal se topit.

Chlapcův otec Milan (40) zrovna osazoval plastová okna, když za ním přispěchali zaměstnanci sběrného dvora. "Hned jsem utíkal na místo, ale zachránit se ho už nepodařilo. Našeho Kikiho vytáhli až přivolaní hasiči, kteří nejprve museli odčerpat vodu. Celá rodina je z toho zdrcená," popsal nešťastný rodič pro portál Nový Čas.

Sběrný dvůr se nachází jen kousek od domu, kde Kiki žil. Podle otce odešel do areálu v doprovodu čtrnáctileté kamarádky, další detaily ale nevěděl. Okolnosti jeho smrti má blíže objasnit pitva, k té měl však Milan výhrady. "Jen ho zohaví. Život už to našemu Kikimu nevrátí," vysvětlil.

Související obsah

​Chlapečka se pokoušeli oživovat záchranáři. "Mohu potvrdit zásah záchranářů, které jsme vyslali na pomoc dítěti. Podle volání na linku 155 mělo spadnout do šachty s vodou. Bohužel, s ohledem na citlivost případu, víc informací uvést nemůžeme," sdělila mluvčí Alena Krčová. Případem se aktuálně zabývá policie. Ta případ řeší jako usmrcení.

Podle vyšetřovatelů byl v době tragédie sběrný dvůr volně přístupný a chlapec spadl do šachty na vodu sloužící k případnému hašení požárů. Zabezpečená byla plastovým poklopem. "Policie místo události důkladně zdokumentovala a zjišťuje bližší okolnosti, za jakých k úmrtí dítěte došlo," uzavřela krajská policejní mluvčí Jana Mésarová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz