Zásah

Polonahý muž se procházel se sekyrou v centru Třebíče, zadržela ho policie

Třebíčští strážníci v pondělí odpoledne vyjížděli do centra města, kde se po ulici procházel polonahý muž se sekyrou v ruce. Zasahující strážníci následně muže zpacifikovali a převezli na policejní stanici.

Incident se odehrál krátce po půl druhé odpoledne v Soukenické ulici. Na podezřelého muže, který se po městě pohyboval polonahý s šátkem přes oči a sekyrou v ruce, upozornili policii kolemjdoucí. 

"Mohu potvrdit, že strážníci dnes odpoledne zasahovali v centru Třebíče u muže, který se procházel po městě se sekyrou v ruce. Muž byl následně převezen na policejní stanici," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

​Na záběrech, které získala televize Nova, je možné vidět, jak muž stojí na chodníku a má oči zavázané žlutým šátkem. Následně dorazí strážníci, kteří muže zpacifikují. Podle mluvčí Dany Čírtkové muž naštěstí nikoho sekyrou neohrožoval.

"Zda došlo ze strany muže k porušení zákona, je teprve předmětem dalšího posouzení. Muž nikoho neohrožoval a neustále se modlil. Jedná se o třiadvacetiletého cizince. Byl vyšetřen a bude umístěn na neurologické oddělení nemocnice v Třebíči" dodala Čírtková.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zásah

Důležité Události

Píše se na Deník.cz