Zahraničí

Instagram pozastavil výrobu verze pro děti. Mají prý z aplikace depresi

Společnost Facebook musela pozastavit své plány na vývoj speciální verze instagramu pro děti. Firma se dostala pod tlak poté, co si množství mladších uživatelů stěžovalo na depresi a úzkosti způsobované touto aplikací. Podle vedení společnosti děti dostávají telefony ve stálém nižším věku a uvažovaná verze Instagram Kids by zvýšila jejich bezpečnost.

Plány společnosti Facebook na verzi sociální sítě instagram pro děti musela firma pozastavit. Vzhledem k tomu, že instagram často používají i děti, chtěl jeho provozovatel vyvinout takzvaný Instagram Kids, který pro ně měl být bezpečnější.

Facebook se ale dostal pod tlak kvůli sérii článků ve Wall Street Journalu. Podle informací tohoto deníku společnost ví, že používání instagramu má negativní dopad na duševní zdraví mnoha teenagerů, zejména dívek. Facebook sice toto tvrzení odmítá, vývoj Instagram Kids ale zastavil.

"Náš projekt jsme začali, abychom řešili důležitý problém. telefony dostávají mladší a mladší děti, lžou o svém věku a stahují aplikace pro lidi starší 13 let," uvedla společnost Facebook ve své tiskové zprávě. Za nápadem si korporace přesto nadále stojí. Bylo by podle ní lepší, kdyby měli rodiče možnost dát svým dětem verzi instagramu navrženou přímo pro ně.

Související obsah

Nová verze instagramu měla být podle společnosti Facebook bez reklam, pouze s příspěvky vhodnými pro děti od desíti do 12 let a k přístupu by dítě potřebovalo povolení od rodičů. Tyto funkce chce místo toho začít nabízet uživatelům ve věku 13 až 18 let. Rodiče si tedy budou moci vybrat, jestli chtějí svému dítěti povolit instagram bez nich, nebo s nimi.

Předtím, než firma Facebook verzi Instagram Kids znovu představí, hodlá diskutovat s politiky, rodiči, experty i regulátory digitálních médií. "Budeme poslouchat jejich obavy a ukážeme jim hodnotu a důležitost tohoto projektu pro mladší teenagery," napsal šéf Instagramu Adam Mosseri.

Ke kritice projektu se připojily i organizace za práva dětí. Podle článku deníku Wall Street Journal totiž 32 procent náctiletých dívek řeklo, že měly ze svého těla špatný pocit a kvůli instagramu se ještě zhoršil. Tyto děti dokonce viní instagram za nárůst úzkosti a deprese.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz