Zahraničí

Smrt Češky Anny (†25) v Kolumbii: Hlavním podezřelým má být Joshua T. K.

Je tomu už týden, co přišla v Kolumbii o život Češka Anna T. (†25). Policie v Medellínu vytvořila speciální tým, který má zjistit, kdo mladou lékařku z Prahy zabil. Klíčovou postavou je pro vyšetřovatele její přítel, Brit Joshua T. K. Ten se stal v případu důležitým svědkem, ale současně i jedním z hlavních podezřelých.

Policisté v Kolumbii vyšetřují záhadnou smrt 25leté Češky. Její tělo našli u silnice na severozápadě země. Podle tamních médií ji někdo nejméně dvakrát postřelil. Nejčastěji se mluví o loupežném přepadení, jednou z vyšetřovacích verzí je ale i vražda.

Tělo Češky našla kolumbijská policie v pátek večer. Úřady potvrdily, že jde o pětadvacetiletou Annu pocházející z Prahy. Před rokem dostudovala medicínu na Karlově univerzitě. Do Kolumbie přijela před několika týdny s partnerem britské národnosti. A právě přítel byl jedním z prvních a hlavních podezřelých.

Související obsah

​Policejní velitel Gustavo Franco už dříve upozornil, že tuto možnost strážci zákona prošetřují. Přítel Aničky byl podle portálu Infobae identifikován jako Joshua T. K. S dívkou se měl osudnou noc pohádat, poté se Anna vydala sama v noci jen s baterkou směrem k místu, kde bydlela. Tam už ale nedošla. Zemřela poblíž města Jardín jižně od drogami nechvalně proslulého města Medellín.

Přítel Anny podle policie spolupracuje, k případu měl také sdělit klíčové informace. O jaké informace se přesně jedná, ale vyšetřovatelé neupřesnili. Přesto Joshua nadále zůstává i jedním z podezřelých, uvedl ElEspectador.com. Tato slova potvrzuje i svědectví jednoho z policistů. "Zjevně mezi nimi došlo k hádce předtím, než zemřela. Tyto okolnosti vyvolávají určité pochybnosti," objasnil pro The Daily Beast pod podmínkou anonymity. Podle něj se však zatím také nenašly žádné přímé důkazy spojující partnera Aničky se zločinem.

V případu už vyslechli deset lidí, sdělil policejní šéf v Antioquii Daniel Mazo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz