Zajímavosti

Zázračné těhotenství. Matka porodila trojčata, která sdílela jednu placentu

Zázračné těhotenství. Matka porodila trojčata, která sdílela jednu placentu
Zdroj: Profimedia

Gina Dewdneyová (24) otěhotněla minulý rok. Na ultrazvuku se dozvěděla, že nečeká jedno dítě, ale rovnou tři. Lékaři zůstali v šoku, jde totiž o vzácný jev.

Na ultrazvuku Giny Dewneyové z Liverpoolu, která byla zrovna v 13. týdnu, lékaři zůstali v šoku. To, že ženě v děloze našli trojčata, byla jedna věc. Nejvíce je ale překvapilo, že děti sdílely stejnou placentu, což je v těhotenství vzácný jev.

Podle webu Liverpool Echo však Gina tušila, že v děloze nemá jen jedno dítě. „Tak nějak jsem čekala, že budeme mít trojčata. Měla jsem zvláštní pocit, že  tam není jen jedno,“ řekla Gina v rozhovoru pro ECHO.

Související obsah

O svém pocitu však řekla jen svému manželovi, těhotenství jinak s nikým nesdílela. Chtěla totiž skromně počkat na první prohlídku. „Když jsme na prohlídku přišli a zjistili, že čekáme trojčata, byl to pro mě trochu šok, protože jsem sice měla ten vnitřní pocit, ale nečekala jsem, že se naplní,“ svěřila se Gina.

Nejdříve lékaři potvrdili dvě dívky a jednoho chlapce, takže maminka nakupovala růžové oblečky. Na kontrole v 24. týdnu však zjistili, že Gina čeká tři identické chlapce s identickou placentou.

Matka uvedla, že celé její těhotenství bylo jako na horské dráze. Jedna placenta je totiž pro trojčata a celé těhotenství velmi riziková. Všichni bojují za stejné živiny, které jsou uloženy právě v placentě.

Lékaři plánovali, že matka podstoupí císařský řez, voda jí však praskla v 31. týdnu. Měla kontrakce a byla převezena na urgentní císařský řez do porodnice.

Související obsah

Na operačním sále podle líčení ženy bylo přes 30 lidí, každé dítě totiž musí mít svůj novorozenecký tým. „Zdravotníci dostali miminka ven za minutu a 52 sekund. Všechna se narodila ve stejnou dobu,“ dodala maminka.

Děti po porodu strávily šest týdnů na novorozenecké jednotce intenzivní péče v Liverpoolské nemocnici. Od té doby jsou však doma a vracejí se jen na pravidelné prohlídky.

Gina si založila dokonce i Instagram @the_cheshire_triplets, kde se svými sledujícími sdílí zážitky s trojčaty a manželem.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Píše se na Deník.cz