Zahraničí

Případ Plačková: U soudu mluvila o drogách, s manželem plánují dítě

Případ Plačková: U soudu mluvila o drogách, s manželem plánují dítě
Zdroj: Profimedia

Slovenskou královnu Instagramu Zuzanu Plačkovou a jejího manžela Reného Strauzse ve čtvrtek soud na Slovensku neposlal do vazby, oba se tak dostali na svobodu. Dvojice je však stále obviněna z obchodování s drogami. Televize Markíza nyní přinesla detaily z celého soudního jednání.

V anonymizovaném usnesení o vazbě, které má TV Markíza k dispozici, je také záznam z výpovědi manželského páru. Jména jsou v něm sice utajená, ale z kontextu vyplývá, kdo mluvil. Manželé se podle usnesení bránili a tvrdili, že jsou nevinní. Mimo jiné měly zaznít i informace ze soukromí. Strausz přiblížil, že si plánují založit rodinu.

"Nerad by skončil ve vazbě, protože s manželkou vede spořádaný život a snaží se o dítě," píše se podle TV Markíza ve spisu. Strausz řekl i detaily o pracovním životě. Tvrdil, že vydělává zejména na sociální síti Instagram, příjmy má z reklamy a prodeje různých produktů, jako například doplňků výživy, včetně kolagenu.

Související obsah

​V souvislosti s tím, že se setkávají s velkým okruhem lidí, to podle něj neznamená, že o každém všechno vědí. Proto o údajných drogových praktikách spoluobviněných prý netušili, mnohé ani neznají. Zuzana Plačková také poukázala na své příjmy. A jak před novináři, tak i před soudcem řekla, že vydělává dost, a proto není odkázána na nelegální činnost, z níž ji kriminalisté podezírají.

"Její měsíční příjem je 100-200 tisíc eur. Pochází zejména z prodeje kolagenu, výživových doplňků, její kolekce oblečení, kosmetiky. Kromě toho pro firmy poskytuje spolupráci ve formě soutěží a placených reklam na jejich produkty. Takto spolupracuje minimálně s deseti společnostmi. Nemůže vyloučit, že někdo ji chce účelově zničit, nerozumí tomu. Je poctivý člověk, motivátor, lidi motivuje k čestnosti,“ uvedl soudce Peter Pulman v usnesení.

Influencerka mluvila také o tom, že je odpůrkyní drog a neholduje jim. Přiznala však, že možná měla v minulosti kousek marihuanového koláčku na dovolené na Jamajce. Uvedla také, že je možné, že marihuanu kouřila, když byla mladá. A i to, že "možná nějaká extáze tam byla". Nejsou to prý ale věci, které potřebuje k životu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz