Zahraničí

U Milána havarovalo malé letadlo. Osmičlenná posádka zemřela

Malé soukromé letadlo v neděli havarovalo na severu Itálie v blízkosti Milána. Stroj se zřítil na prázdnou budovu s auty, osmičlenná posádka na místě zemřela. Letadlo, budovu a některé auta před ní okamžitě zachvátily plameny.

Ultralehké letadlo se v neděli odpoledne zřítilo na jednopatrovou budovu v ulici Via Marignano v obci San Donato Milanese poblíž Milána. Objekt prochází rekonstrukcí a sloužil jako kanceláře a parkoviště pro autobusy. V době nehody v budově nikdo nebyl.

Při nehodě zemřela osmičlenná posádka letadla, informovala italská agentura ANSA. Na palubě byl pilot, kopilot, pět dospělých a jedno dítě. Původně agentura informovala o šesti zemřelých.

Související obsah

Obyvatelé oblasti popsali, že při pádu letadla slyšeli velmi hlasité zasyčení a výbuch způsobený nárazem letadla do budovy. Plameny budovu ihned zachvátily. Pár kroků od místa se nachází zastávka milánského metra. Před budovou stálo několik aut, která po pádu letounu začala hořet. Na místě zasahují hasiči, policie a záchranná služba.

"Dopad byl zničující," popsal důstojník milánských hasičů Carlo Cardinali. "V současné době bylo identifikováno pouze jedno tělo," řekl Cardinali po třetí hodině odpoledne s tím, že letadlo narazilo do fasády budovy.

"Viděl jsem, jak letadlo ztratilo kontrolu. Viděl jsem ho právě ve chvíli, kdy havarovalo. Bylo nízko a pak byla všude spousta kouře a plamenů. Na obloze letěly kusy stroje," popsal jeden ze svědků, podle kterého v tu dobu naštěstí nikdo nebyl na silnici před budovou. 

Související obsah

Letadlo mířilo z Milána na Sardinii. Národní agentura pro bezpečnost letu (ANSV) zahájila vyšetřování nehody a posílá na místo vyšetřovatele. "Letoun PC-12 vzlétl z letiště Linate ve 13:04, cílem bylo letiště Olbia. Letadlo narazilo do stabilní budovy a začalo hořet," uvedla ANSV, co se jí zatím podařilo o nehodě zjistit.

Mezi oběťmi byl podle ANSV 68letý podnikatel Dan Petrescu, který je považován za jednoho z nejbohatších mužů v Rumunsku. Při nehodě zemřel také jeho 30letý syn Dan Stefan Petrescu a jeho 65letá manželka. Dalších 5 lidí je ještě potřeba identifikovat, včetně dítěte, které s nimi bylo na palubě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz