Domácí

Nejsilnější babička na světě je z Česka. Na mistrovství zvedla přes 127 kilogramů

Nejsilnější babička na světě je z Kamenického Šenova na Českolipsku. Na mistrovství světa v Maďarsku, odkud se právě vrátila, vytvořila hned čtyři světové rekordy. V kategorii do 64 let dokázala vleže zvednout činku vážící neuvěřitelných 127 a půl kilogramu.

Na mistrovství světa v Maďarsku neměla Libuše Leiblová konkurenci. Začala na 110 kilogramech.

"Šla jsem čtyři pokusy a už po prvním jsem udělala světový rekord. Každým dalším jsem si ho překonávala až do těch 127 a půl kil," řekla televizi Nova. "Jsem neskutečně pyšný! Je to moje žena, takhle silná a absolutní mistryně světa," prohlásil její manžel a trenér Karel Leibl.

Příprava na největší světové výkony začínala v suterénu paneláku v Kamenickém Šenově. Na rozcvičení zvedala 80kilovou činku šestkrát za sebou. A pak si pohrávala s metrákem.

Související obsah

​"Jsou to léta tréninku," vysvětlila paní Leiblová svou formu. Vzpomínala, jak dlouho jí v mládí trvalo, dostat se přes 60 kilo. Pak její výkony začaly strmě stoupat. "Mým absolutním rekordem je 143 kilo," prozradila. To ale ještě nepatřila do veteránské kategorie.

Tajemství síly prý není v anabolikách, ale někde úplně jinde. "Jedině maso. My jsme masožrouti. Je také potřeba pravidelně trénovat, dobře jíst, chtít a užívat si to," řekl pan Leibl.

Svůj rekord plánuje paní Leiblová pokořit za rok na dalším mistrovství světa v New Yorku.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz