Krimi

Měl střelit přítelkyni a údajného milence přímo do srdce. Soud rozhodl o trestu

Před Krajským soudem v Plzni stanul šedesátiletý Miroslav Kumbera, obžalovaný z toho, že v lednu na Sokolovsku zastřelil o 25 let mladší přítelkyni a jejího údajného milence. K činu se doznal, za dvojnásobnou vraždu ho soud ve středu poslal na 19 let do vězení se zvýšenou ostrahou. Rozsudek je nepravomocný.

Ačkoliv se muž z Horního Slavkova přiznal k vraždě partnerky i muže a s vyšetřovateli spolupracoval, veškeré polehčující okolnosti převážil počet nezletilých dětí, které po zastřelené dvojici zůstaly. U soudu si tak muž z Horního Slavkova nakonec vyslechl trest 19 let vězení.

Kumbera odmítl, že by vraždu plánoval a tvrdil, že jeho úsudek zatemnila žárlivost. Obě oběti měl zasáhnout přímo do srdce. Jejich těla našli policisté 16. ledna poblíž osobního auta v lese u Horního Slavkova.

Den před vraždou se prý Kumbera s mladší partnerkou pohádal kvůli údajnému milenci. Tvrdí, že se bránila slovy, že s mužem nic nemá a prosila ho, aby se s ní nerozcházel. Později je ale spolu viděl sedět v autě a vydal se za nimi.

Související obsah

​Podle státního zástupce Jakuba Kobiase sledování nakonec vyvrcholilo další hádkou, Kumbera měl vytáhnout legálně drženou zbraň a z bezprostřední blízkosti měl zastřelit nejprve svého soka v lásce a poté i ženu. Když si Kumbera uvědomil, co udělal, nejprve prý chtěl spáchat sebevraždu, ale nenašel odvahu. Nakonec zavolal policii. K činu se doznal a skončil ve vazbě.

Státní zástupce původně navrhoval pro obžalovaného 16 let vězení s tím, že motivem dvojnásobné vraždy byla žárlivost, obhájkyně souhlasila. "Hrozně toho lituju... V ten den mě oba rozčílili. Vzal jsem zbraň a začal střílet. Mačkal jsem to, ani nevím kolikrát," tvrdil obžalovaný.

Soud však nakonec rozhodl o vyšším trestu a nepřistoupil ani na další požadavek ohledně umístění do věznice. Kumbera si má odpykávat trest v zařízení se zvýšenou ostrahou. Rozsudek je nepravomocný, obhájkyně si nechala lhůtu na rozmyšlenou a poradu s klientem. "Jsem na rozpacích ani ne tak z výše trestu, ale že byl zařazen do výkonu trestu do věznice se zvýšenou ostrahou," vysvětlila s tím, že její klient už je přece jen starší muž, je si vědom toho, co udělal, a navíc plně spolupracoval. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz