Domácí

Kolaps dopravy na D1. Srazilo se několik aut, kamion proboural svodidla

Dálnici D1 ve středu v obou směrech částečně zablokovaly nehody. Jen na 17. kilometru ve směru na Prahu došlo k pěti srážkám. V úseku havarovalo devět vozidel. V opačném směru u Mirošovic pak kamion narazil do betonových svodidel. Po čtvrté hodině odpoledne se doprava začala postupně rozjíždět.

Policisté ve středu okolo poledne vyjížděli na dálnici D1 hned k několika nehodám. "Pozor na prakticky zastavenou D1 u Mirošovic! Nejprve se posráželo 6 osobních aut na km 18 směr Praha, tady zůstal v provozu 1 jízdní pruh. K tomu na km 21, tedy přesně na úrovni Mirošovic, boural kamion přes betonová středová svodidla a prakticky zastavil oba směry," upozornil v půl jedné odpoledne mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Policisté později informace upřesnili. První hlášení dostali zhruba ve čtvrt na dvanáct. "Na 17. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu je pět dopravních nehod s účastí devíti vozidel," oznámila odpoledne policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Kolizi odstartoval šofér BMW, který naboural do svodidel. Vozidlu se pokoušel vyhnout řidič nákladního automobilu, srazil se ale s dodávkou. "Ta ostatní vozidla nedodržovala bezpečnou vzdálenost, a tak došlo k dalším nehodám," vysvětlila mluvčí a současně upozornila, že informace o vybržďování, které se v souvislosti s incidentem začaly objevovat, jsou lživé.

Související obsah

Tři dopravní nehody řeší řidiči mezi sebou prostřednictvím euroformuláře. "Další dvě nehody budou prošetřovat policisté jako velké dopravní nehody," dodala mluvčí. 

Průjezd v úseku byl několik hodin možný pouze jedním jízdním pruhem, 21. kilometr u Mirošovic mohli řidiči projíždět se zvýšenou opatrností. Kamion tu blokoval v obou směrech nejrychlejší pruhy. Krátce před polednem z neznámých důvodů prorazil svodidla. Dopravu v místě řídily policejní hlídky. Šofér skončil v nemocnici na pozorování. 

"V tuto chvíli nám na 21. kilometr dojíždí jeřáb a zároveň tam máme připravenou techniku na dočištění," sdělil ve dvě hodiny odpoledne Rýdl s tím, že do 16:00 by snad provoz mohl být ve směru na Brno obnoven. Kdy se bude rozjíždět doprava na Prahu, si netroufl odhadovat. "Doporučení ŘSD zní, v tuto chvíli na D1 nenajíždět," dodal.

Situace se nakonec okolo čtvrté hodiny odpoledne zlepšila obousměrně. "​Už odjely odtahovky a kolona se rozjíždí," vysvětlil k větší kolizi Rýdl s tím, že pro 21. kilometr nadále platí, že místem lze s opatrností také projíždět.

Podle mluvčí středočeských záchranářů se naštěstí při žádné z pěti nehod nikomu nic vážného nestalo. "Bylo tam jedno lehké zranění, pacient byl převezen pozemní cestou na říčanskou chirurgii," sdělila Petra Homolová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz