Zajímavosti

Britka si sama vytrhla 11 zubů. "Neměla jsem na zubaře a teď trpím," pláče

Britka si sama vytrhla 11 zubů. "Neměla jsem na zubaře a teď trpím," pláče
Zdroj: Profimedia

Ačkoliv na většině zveřejněných fotografiích působí vesele, do smíchu jí rozhodně není. Danielle Watsová (42) prožívá muka poté, co si musela sama vytrhat 11 zubů. Tvrdí, že si nemohla dovolit soukromého zubaře a těch veřejných je v Anglii nedostatek.

Danielle Watsová žije jen se třetinou zubů. Po nesnesitelně bolestivém procesu jejich trhání se už neusmívá. Tvrdí, že se cítí velmi nejistě kvůli tomu, jak mluví a jak vypadá, informuje britský Mirror.

Žena musela několikrát podstoupit zákrok, na který by mnoho lidí nenašlo odvahu. Danielle si za poslední tři roky odstranila 11 vlastních zubů úplně sama. Tvrdí, že nesehnala žádného stomatologa spadajícího pod národní zdravotní službu (NHS) a na návštěvu soukromého zubaře neměla peníze.

Související obsah

Nyní se dostala do bodu, kdy stačí pouhý silnější stisk a zuby jí padají samy ven. "Nesměju se. Ztratila jsem sebevědomí a denně beru léky proti bolesti," svěřila se pro BBC.​

Její problémy prý odstartovaly před šesti lety poté, co musela začít shánět nového zubaře. "Všude, kde jsem to zkoušela, říkali, že nepřijímají nové pacienty NHS, ale nabídli, že nás přijmou soukromě," tvrdí žena. Na to jí ale chyběly finanční prostředky.

Související obsah

​Stomatologie je jednou ze služeb NHS, kde pacienti musí platit příspěvky, ale i tak je výrazně levnější než soukromé ošetření. Standardní poplatek za nutné ošetření, kdy je potřeba ulevit pacientovi od bolesti, je 23,80 liber (711 korun). Nejvyšší poplatky za léčbu pak dosahují i ceny 282,80 liber (přes 8 400 korun).

Pacienti nemusí platit poplatek u zubaře, pokud si nechávají odstranit stehy, pokud jim stomatolog musí zastavit krvácení z úst nebo pokud jejich zubní náhrady potřebují opravu. NHS neposkytuje naopak kosmetické ošetření, jako je třeba bělení zubů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz