Domácí

V desátém patře paneláku začalo hořet. Hasiči přijeli se čtyřmi cisternami

Hasiči v pátek okolo poledne zasahovali u požáru v panelovém domě v pražských Stodůlkách. Hořet začalo na balkóně v desátém patře, odkud se plameny rozšířily do jednoho z bytů. V současné chvíli už je oheň pod kontrolou.

Obyvatele pražských Stodůlek v ulici Volutová vyděsil v pátek okolo 12. hodiny hustý dým. "Zasahujeme u požáru na balkóně bytu. Na místě jsou čtyři cisterny a dva žebříky," informoval mluvčí hasičů Martin Kavka krátce po poledni.

Související obsah

​Hořet začalo v desátém patře budovy. Plameny se částečně dostaly i do bytu. Oheň se však hasičům podařilo dostat rychle pod kontrolu. "Už máme požár lokalizovaný a odvětráváme. Žádná evakuace neproběhla," sdělil Kavka před jednou hodinou odpoledne.

V ulici téměř po celou dobu zásahu hasičů stála i sanitka. Její služby však nakonec naštěstí nebyly potřeba. "Zasahovali jsme tam, nicméně žádný zraněný člověk tam nebyl," sdělila mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz