Zahraničí

Nečekaně dobrá zpráva pro pašeračku Terezu. Právník byl pro jednou úspěšný!

Nečekaně dobrá zpráva pro pašeračku Terezu. Právník byl pro jednou úspěšný!
Zdroj: Profimedia

Už příští týden by se mohlo rozhodnout, jestli se Tereza H. konečně dočká vytouženého lístku na svobodu. A vděčí za to hlavně svému právníkovi, kterému se podařilo vyjednat změnu v termínu odvolacího soudu. Ten byl původně plánovaný na 18. října, nakonec se má uskutečnit o týden dřív.

Po všech neúspěšných pokusech za poslední dva roky dostat případ české pašeračky opět k soudu, se Tereza H. může radovat z prvního malého vítězství. Jejímu právníkovi se podařilo vyjednat změnu a zařídit termín odvolacího soudu už na 11. října.

Původně mělo slyšení proběhnout o týden později. Právník Terezy H. ale dělá vše pro to, aby svou klientku dostal z vězení. Nejenže vyjednal dřívější datum, navíc věří v devadesátiprocentní šanci, že jeho mandantku soudní senát osvobodí, jelikož chce argumentovat procesními nedostatky při projednávání kauzy u prvoinstančního soudu.

Související obsah

​Pašeračka Tereza mohla mít jasno už 4. října. Nakonec ale podobně jako při předchozích pokusech o nové projednání přišlo obrovské zklamání. "Byl tam zástupce konzula, slyšení je opět odročeno. Na řádné odvolání nepřišla řada," sdělila TN.cz v úterý mluvčí ministerstva zahraničních věcí Eva Davidová.

Ještě předtím, než pákistánský soud poslal Terezu H. na osm let za mříže, bylo projednávání případu odloženo například kvůli kriketovému turnaji, masivnímu výpadku proudu nebo stávce soudců.

Pákistánští celníci zadrželi Terezu H. na letišti v Láhauru v lednu 2018. V jejím kufru objevili přibližně devět kilo heroinu. Následující rok v březnu ji místní soud poslal do vězení na osm let a osm měsíců. Mladá Češka s trestem od začátku nesouhlasí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz