Zajímavosti

Takhle vypadá rakovina. Brenda z Beverly Hills ukázala, co s ní nemoc udělala

Takhle vypadá rakovina. Brenda z Beverly Hills ukázala, co s ní nemoc udělala
Shannen Doherty Zdroj: Profimedia

Slavná americká herečka Shannen Doherty (50), známá jako Brenda ze seriálu Beverly Hills 90210, neustále opakuje, že navzdory rakovině jí síly nechybí a energie má na rozdávání. V pátek však udělala nečekané rozhodnutí a světu ukázala i odvrácenou tvář této nemoci. S fanoušky se podělila o intimní fotografie ze svého života. Chce tímto způsobem šířit osvětu.

Říjen je měsícem prevence rakoviny prsu a někteří lidé tohoto období využívají k tomu, aby rozšířili povědomí o zákeřné nemoci. Jednou z nich je i americká herečka Shannen Doherty, která se v současné chvíli nachází už ve čtvrtém a posledním stádiu nemoci.

S fanoušky se v pátek rozhodla na instagramu podělit nejen o svou zkušenost, ale i o soukromé fotografie zachycující její život protkaný nemocí. Herečka se s rakovinou léčí už šest let. Chvíli věřila, že boj nad nemocí vyhrála a rakovina ustoupila. Nakonec se ale nemoc vrátila a udeřila ještě větší silou.

Související obsah

​"V rámci měsíce osvěty o rakovině prsu bych se s vámi chtěla podělit o větší část své cesty od první diagnózy ke druhé. Je to všechno hezké? NE, ale je to pravdivé a doufám, že sdílením se všichni něco přiučíme a budeme lépe vědět, jak rakovina vypadá," sdělila herečka. "Doufám, že povzbudím lidi, aby si nechali udělat mamografii a chodili na pravidelné kontroly, aby se zbavili strachu a postavili se čemukoliv, co se před nimi může objevit," dodala.

Samotná Shannen Doherty musela podstoupit mastektomii i ozařování. "Kvůli chemoterapii jsem hodně krvácela z nosu. Nevím, jestli jste se s tím také setkali... Také jsem byla hrozně unavená. Rozveselovala jsem se tím, že jsem si oblékala vtipné pyžamo, které mi dala kamarádka Kristy. Opravdu mě rozveselilo? Ano!! Lol. Vypadala jsem směšně a v té směšnosti jsem se dokázala sama sobě i zasmát," podělila se o svou zkušenost herečka.

A právě humor hodně potřebovala. "Pomáhal mi dostat se přes to, co se zdálo nemožné. Doufám, že všichni najdeme humor v nemožném," zakončila.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz