Domácí

Ženu na Karvinsku srazilo auto. Letěl pro ni vrtulník, její stav byl kritický

Ženu na Karvinsku srazilo auto. Letěl pro ni vrtulník, její stav byl kritický
Zdroj: TN.cz

Záchranné složky v sobotu zasahovaly u vážné dopravní nehody na Karvinsku. V Orlové srazil osobní automobil šestašedesátiletou ženu. Po zdravotní stránce na tom byla natolik špatně, že pro ni musel vrtulník. Ten zraněnou chodkyni transportoval do ostravské fakultní nemocnice.

Na vážnou dopravní nehodu v Orlové na Karvinsku upozornil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl. "Krátce před šestnáctou hodinou byl krajskému operačnímu středisku prostřednictvím tísňové linky ohlášen střet osobního automobilu s chodcem v Orlové. Na pomoc vyjely pozemní týmy a vzlétl vrtulník," sdělil mluvčí.

Posádka zdravotníků, která se nacházela shodou okolností nedaleko místa události, byla u zraněné ženy během tří minut. Zjistila, že zdravotní stav chodkyně je velmi vážný. 

Související obsah

​"Šestašedesátiletá žena zůstala po střetu a pádu na obrubník v bezvědomí a nalézala se v přímém ohrožení života. Zasahující lékař zjistil poranění hlavy, horní a dolní končetiny, vyslovil podezření na poranění páteře a pánve," sdělil mluvčí.

Posádka ženu připojila na plicní ventilaci. "Po zafixování do vakuové matrace si letečtí záchranáři převzali pacientku na palubu vrtulníku a transportovali ji do ostravské fakultní nemocnice, kde byla předána do péče týmu urgentního příjmu," zakončil Humpl. 

Za jakých okolností k nehodě došlo, není v tuto chvíli jasné.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz