Zpravodajství

Smutek ve Dvoře Králové. Zemřel nejkrásnější gorilák světa

Velmi smutná zpráva přišla v neděli ze zoo ve Dvoře Králové. V noci tam zemřel gorilí samec Tadao, který se pyšnil titulem nejkrásnější gorilí samec roku 2013. Tadao byl nejdéle žijící gorilou v českých zoologických zahradách.

V noci ze soboty na neděli ve Dvoře Králové uhynul gorilí samec Tadao. Důvodem bylo podle vyjádření zoologické zahrady stáří. Přesný věk gorilího samce není znám, ale v 70. letech byl odchycen ve volné přírodě.   

Bylo mu tak přibližně 50 let, což z něj dělalo nejdéle žijící gorilou v českých zoologických zahradách. "Tadao byl do poslední chvíle v plné síle. Jsme zarmouceni, jeho důstojný odchod mu ale můžeme jenom závidět," uvedl ředitel safari parku Přemysl Rabas.

Související obsah

​Zoologická zahrada teď řeší, co bude s dalším chovem. "Případné pokračování chovu goril ve Dvoře Králové je otázkou budoucího jednání mezi safari parkem a koordinátorem evropského chovu," uvedla zoo. 

Tadao byl ve Dvoře Králové velmi oblíben. Američtí milovníci zvířat mu v roce 2013 v anketě přidělili titul nejkrásnějšího goriláka světa. V mládí se Tadao blýsknul rolí ve filmu Dva lidi v zoo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz