Krimi

Dívenka byla tři dny nezvěstná. Do pátrací akce se zapojily stovky lidí

Dívenka byla tři dny nezvěstná. Do pátrací akce se zapojily stovky lidí
Zdroj: Profimedia

Od nedělního večera probíhala na Domažlicku poblíž hranic s Německem obří pátrací akce. Záchranáři z obou zemí hledali dívenka z Německa, která se měla ztratit rodičům a sourozencům během rodinného výletu. Úspěch v pátrání přišel až třetí den.

Dívenka se ztratila na hoře Čerchov poblíž vesnice Capartice. Kromě policistů dívku hledali i profesionální a dobrovolní hasiči, a to jak z České republiky, tak z Německa. Celkově bylo do pátrací akce nasazeno přes 250 lidí, včetně hajných a pracovníků Národního parku Šumava. V pondělí dopoledne se přidalo i několik dobrovolníků.

Pátrání bylo vyhlášeno v neděli okolo osmé hodiny večer. V akci byly také policejní vrtulníky s termovizí, z Prahy policisté dovezli i drony. "Ráno se vyměnili lidé, kteří jsou do pátrání zapojeni a pokračujeme se stejnou intenzitou. Stále prohledáváme okolí Čerchova," řekla v pondělí dopoledne policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Ani po mnoha hodinách se však dívku nedařilo vypátrat. "V pátrání neustále pokračujeme a děláme vše, abychom ji nalezli. V rojnicích propátráváme lesnaté porosty s využitím všech sil, které máme na místě k dispozici," uvedli na twitteru policisté v pondělí po půl páté odpoledne.

Související obsah

Policisté ale hledat nepřestávali. "V pátrací akci budeme pokračovat i v nočních hodinách s tím, že dojde k prostřídaní policistů, kteří jsou do hledání zapojeni. Provedli jsme prohlídky míst, kde by se dívka mohla nacházet, bohužel zatím vše s negativním výsledkem. Pátrání věnujeme maximální pozornost," sdělili policisté na sítích kolem půl osmé večer.

Pátrání komplikoval špatně přístupný terén v oblasti a hustý porost. Na Čerchově se dříve nacházelo vojenské stanoviště a vojenské objekty na vrcholu byly přísně tajné. Hora se totiž nachází na strategickém místě, zhruba dva kilometry od německých hranic.

V úterý odpoledne přišla nakonec po třech dnech dobrá zpráva. Záchranářům se podařilo dívenku nalézt v pořádku. Dívka strávila v lesích dvě mrazivé noci. V současné chvíli je v péči zdravotníků.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz