Krimi

Dívenka byla tři dny nezvěstná. Do pátrací akce se zapojily stovky lidí

Dívenka byla tři dny nezvěstná. Do pátrací akce se zapojily stovky lidí
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Od nedělního večera probíhala na Domažlicku poblíž hranic s Německem obří pátrací akce. Záchranáři z obou zemí hledali dívenka z Německa, která se měla ztratit rodičům a sourozencům během rodinného výletu. Úspěch v pátrání přišel až třetí den.

Dívenka se ztratila na hoře Čerchov poblíž vesnice Capartice. Kromě policistů dívku hledali i profesionální a dobrovolní hasiči, a to jak z České republiky, tak z Německa. Celkově bylo do pátrací akce nasazeno přes 250 lidí, včetně hajných a pracovníků Národního parku Šumava. V pondělí dopoledne se přidalo i několik dobrovolníků.

Pátrání bylo vyhlášeno v neděli okolo osmé hodiny večer. V akci byly také policejní vrtulníky s termovizí, z Prahy policisté dovezli i drony. "Ráno se vyměnili lidé, kteří jsou do pátrání zapojeni a pokračujeme se stejnou intenzitou. Stále prohledáváme okolí Čerchova," řekla v pondělí dopoledne policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Ani po mnoha hodinách se však dívku nedařilo vypátrat. "V pátrání neustále pokračujeme a děláme vše, abychom ji nalezli. V rojnicích propátráváme lesnaté porosty s využitím všech sil, které máme na místě k dispozici," uvedli na twitteru policisté v pondělí po půl páté odpoledne.

Související obsah

Policisté ale hledat nepřestávali. "V pátrací akci budeme pokračovat i v nočních hodinách s tím, že dojde k prostřídaní policistů, kteří jsou do hledání zapojeni. Provedli jsme prohlídky míst, kde by se dívka mohla nacházet, bohužel zatím vše s negativním výsledkem. Pátrání věnujeme maximální pozornost," sdělili policisté na sítích kolem půl osmé večer.

Pátrání komplikoval špatně přístupný terén v oblasti a hustý porost. Na Čerchově se dříve nacházelo vojenské stanoviště a vojenské objekty na vrcholu byly přísně tajné. Hora se totiž nachází na strategickém místě, zhruba dva kilometry od německých hranic.

V úterý odpoledne přišla nakonec po třech dnech dobrá zpráva. Záchranářům se podařilo dívenku nalézt v pořádku. Dívka strávila v lesích dvě mrazivé noci. V současné chvíli je v péči zdravotníků.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz