Naše Česko

Muž z Opavska sklízí ze zahrádky obří mrkve, některé váží skoro kilogram

Zahrádkáři s příchodem podzimu začali sklízet plody svého snažení. Mnoho z nich se může pochlubit mimořádnou úrodou. Třeba Ladislav Vicherek z Opavska, kterému na zahradě vyrostly gigantické mrkve. Nejtěžší z nich váží skoro tři čtvrtě kilogramu.

Co může být lepší odměnou celoroční snahy pro zahrádkáře než bedýnky plné úrody. Ladislav Vicherek z Opavska se letos může radovat dvojnásob. Ze svých záhonů sklízí gigantické mrkve.

Přitom speciální zahradnickou péči, zvláštní zeminu, nebo jinou zahrádkářskou alchymii, prý vůbec nepotřebovaly. "Vyrostly nám letos takové velikánské mrkve. Nijak jsme je nehnojili, prostě tak vyrostly," svěřil se Ladislav Vicherek.

Související obsah

​Favoritkou na rekordmanku je mrkev, která měří skoro třicet centimetrů. Navíc váží skoro tři čtvrtě kilogramu. Protože světová konkurence v oblastí rekordů vypěstované zeleniny je veliká, medaili ze zahradnických výstav si rodina prý nechá s klidem utéct. Gigantická mrkev tak skončí v nějakém z ověřených domácích receptů.

Prozatím největší mrkev v Česku podle agentury Dobrý den vyrostla zahrádkáři v Bezděkově. Měřila 38 centimetrů a vážila přes kilogram. Světová rekordmanka vyrostla v roce 2017 v Americe, vážit měla 11 kilogramů.

Jan Houška, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz