Krimi

Rodinná tragédie v Tišnově: Muži hrozí až výjimečný trest, záchranka odvezla i děti

Celkem šest lidí je zraněných po útoku v rodinném domě v Tišnově na Brněnsku. Policie zadržela i údajného útočníka, který má být příbuzný obětí. Pět lidí je ve vážném stavu, z toho dva skončili na ARO. Po útoku musely být do nemocnice převezeny i dvě děti. Muži hrozí za pokus o vraždu až 20 let za mřížemi.

Jihomoravští záchranáři a policisté vyrazili v pondělí kolem sedmé hodiny večer do Tišnova na Brněnsku. Útočník tam měl zaútočit na obyvatele jednoho rodinného domu. Policisté ho na místě zadrželi.

"Muže, kterého policisté zadrželi bezprostředně po činu, jsme obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Hrozí mu až dvacetiletý trest odnětí svobody, případně trest výjimečný. Podle výsledků orientačních testů na návykové látky nebyl pod vlivem alkoholu ani drog," uvedl mluvčí policie Petr Šváb s tím, že muž byl příbuzný obětí. Motiv činu policie i nadále vyšetřuje.

Záchranáři následně do nemocnice převezli pět pacientů. Dva z nich leží ve vážném stavu na ARO v brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny. "Dva pacienti jsou momentálně ve vážném, ale stabilizovaném stavu," uvedla mluvčí nemocnice Veronika Plachá s tím, že do nemocnice byly převezeny také dvě děti. Jejich zdravotní stav však nechtěla blíže komentovat. Jedno z nich už ale bylo propuštěno domů. Všechny oběti mají bodná a sečná zranění.

Související obsah

​"Na místě jsme měli osm prostředků, byl to vrtulník, tři lékařské posádky, tři záchranářské posádky a také inspektor provozu. V péči jsme měli šest pacientů, v pěti případech budeme hovořit o těžkých zraněních. Ta zranění byla sečného, bodného a řezného charakteru. Pacienty jsme ošetřili a k další péči převezli do několika brněnských zdravotnických zařízení," popsala mluvčí záchranářů Michaela Bothová redakci TN.cz v pondělí večer.  

Podle sousedů šlo o naprosto bezproblémovou rodinu. "Nikdo si tady nedokážeme vysvětlit, co se to vlastně stalo a proč. Ten pán, co je napadl údajně sekerou, byl strýcem chlapců a bydlel i s manželkou na jiném místě Tišnova a myslím, že se rodiny normálně navštěvovaly," řekla Právu jedna ze sousedek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz