Krimi

Hajný našel ztracenou dívenku po třech dnech. Ta je v péči lékařů

Hajný po třech dnech našel v lesích na Domažlicku malou dívenku z Německa, která se v neděli ztratila rodičům poblíž Čerchova. Podle policistů je v pořádku a byla předána do péče zdravotníků. Na pátrací akci se podílely stovky lidí.

Dívku od neděle hledali jak policisté, tak i profesionální a dobrovolní hasiči. V úterý odpoledne přišla po třech dnech dobrá zpráva, dívka byla nalezena v pořádku. V lesích strávila dvě mrazivé noci. Podle záchranářů byla prochladlá, unavená, ale při vědomí a jako zázrakem bez jakéhokoliv zranění.

"Dívka byla nalezena hajným na území ČR během pátrací akce. Velice si vážíme veškeré nabídnuté pomoci ze strany dobrovolníků a široké veřejnosti. V současné době je v péči zdravotníků," uvedla pro TN.cz policejní mluvčí Pavla Burešová.

Jednalo se o hajného Domažlických městských lesů Martina Semeckého. "Ležela uprostřed lesa, když jsme s ostatními prohledávali trávu, tak se před námi zvedla, měl jsem ohromnou radost," svěřil se zachránce dívky pro TV Nova.

Související obsah

Sanitka ji následně odvezla na hraniční přechod Folmava, kde ji záchranáři předali svým německým kolegům. Ti ji dopravili na dětské oddělení nemocnice v německém Chamu.

Hajný uvedl, že se dívku podařilo najít v prostoru mezi zaniklou rotou pohraniční stráže Bystřice a takzvanou Českou studánkou, což je zhruba pět kilometrů od místa, kde se ztratila. Původně byla se sourozencem, bratrancem a rodiči na výletě. Ztratit se měla, když si děti hrály. Původně se měly ztratit společně, najít se však nejprve podařilo pouze dva chlapce.

Do rozsáhlé pátrací akce se zapojilo přes 250 lidí, včetně hajných a pracovníků Národního parku Šumava. V pondělí dopoledne se přidalo i několik dobrovolníků. Pátrání bylo vyhlášeno v neděli okolo osmé hodiny večer.

V akci byly také policejní vrtulníky s termovizí, z Prahy policisté dovezli i drony. V úterý se navíc přidal speciální tým z rakouských Alp. Pátrání komplikoval špatně přístupný terén v oblasti, hustý porost a také mlha.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz