Krimi

Drsná hádka na jihu Čech! Muž napadl druhého dřevěnou tyčí

Policisté stíhají muže ve středním věku, který na ulici v Českých Budějovicích po předchozí hádce napadl jiného muže dřevěnou tyčí. Podobné případy přitom v poslední době nejsou výjimkou.

Policisté zatím nechtějí uvádět detaily, co přesně hádce dvou mužů na ulici předcházelo. V každém případě se incident odehrál v odpoledních hodinách. Oba se nejdříve začali hádat a slovně napadat, 25letý muž pak po chvíli přešel do fyzického útoku.

"Vzal dřevěnou tyč a udeřil ho do horní části těla. Následně ho povalil na zem, křičel na něj různé vulgární výrazy," popsal incident mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Zraněný musel vyhledat lékaře. O podobné útoky přitom v poslední době není nouze. Třeba nedávno v Ostravě bil agresivní muž svoji oběť násadou od koštěte do té doby, než násadu zlomil a pak pokračoval vším dalším, co mu přišlo pod ruku.

Související obsah

​"Lehl si kouta, vlastně schoulil se a pak už jenom instinktivně strkal končetiny proti tomu, aby nedostal smetákem po hlavě. Když uvidím, že ten druhý bere smeták, tak radši po něm skočit a snažit se ho trefit," popsal Filip Slunský, instruktor sebeobrany Krav maga.

"Občané v rámci celé České republiky mnohdy řeší tímto způsobem své osobní problémy. Napadají se jak verbálně, tak následně i fyzicky. A mnohdy ani nepřemýšlejí, jaké můžou být následky," dodal Bajcura. V mnoha podobných případech je hlavním spouštěčem alkohol.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz