Zahraničí

V Brazílii je velký den. Známá socha slaví 90. narozeniny

Slavná socha Ježíše Krista Spasitele v brazilském Riu de Janeiru slaví 90. narozeniny. V zemi, kde žije více než 125 milionů katolíků, jde o velký svátek, který se slaví na den Matky Boží z Aparecidy, patronky Brazílie.

Symbol Ria de Janeira, bez kterého si nikdo neumí panorama města ani představit. Socha Krista Spasitele slaví 90 let.

Oslavy, které se tradičně konají přímo u sochy, se kvůli špatnému počasí přesunuly do katedrály. V doprovodu kapely i sboru tamní arcibiskup odsloužil mši.

"Když slavíme 90 let od představení Krista Spasitele, pamatujeme na ty, kteří přišli před námi, a také sníme o lepších časech pro nás všechny. Víme, že i když Krista zakrývají mraky, vždy je tam," popsal arcibiskup Ria de Janeira Orani João Tempesta.

Související obsah

​Socha před nedávnem prošla důkladnou opravou, aby byla během oslav v naprostém pořádku. Před pandemií sochu Krista navštívilo přes dva miliony návštěvníků ročně. Je na seznamu světového dědictví UNESCO a od roku 2007 na novém seznamu sedmi divů světa.

Socha své narozeniny slaví na svátek Matky Boží z Aparecidy, a proto i přes slavný den v Riu město opustila řada poutníků, aby navštívila více než 400 kilometrů vzdálené Sao Paulo, kde se konaly hlavní oslavy.

Jubileum symbolu celé Brazílie využil i tamní výrobce rumu, který vytvořil jedinečnou brandy s obrazem sochy na obalu.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Jičínsku se srazilo nákladní auto s osobákem. Dva lidé zemřeli

Na silnici č. 16 se u Holína na Jičínsku v pátek večer srazilo nákladní auto s osobním. Při vážné nehodě zemřeli podle policejní mluvčí Elišky Majerové dva lidé. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Silnice je uzavřená.

Píše se na Deník.cz