Domácí

Jezevčík uvízl ve skalách. Záchranná operace trvala šest hodin

Hasiči v noci na středu zachraňovali jezevčíka uvízlého mezi skalami v Oldřichově v Hájích na Liberecku. Psa se jim podařilo za pomoci speciální techniky vyprostit po šesti hodinách a v pořádku předat majitelce.

Majitelka byla v úterý odpoledne s jezevčíkem na procházce, ten jí ale najednou zmizel ve skalách. "Chodíme tady léta letoucí a nikdy ho to nenapadlo. A teď najednou se ztratil. Já jsem ho hledala, protože jsem myslela, že vběhl do lesa. A zjistilo se, že je zahrabaný pod skálou," sdělila majitelka psa Zdeňka Navrátilová.

Žena zburcovala tamní obyvatele a ti do boje o život psa nasadili těžkou techniku. Ani bagrem se ke zvířeti ale nedostali. Na pomoc pak přijeli hasiči, kteří pomocí štěrbinové kamery potvrdili, že zvíře je živé, ale nemůže ven.

Související obsah

​"Vykopali jsme díru, přivezli kameru a zkoušíme se dostat co nejdál, abychom zjistili, kde se pes nachází. Pes štěká, nevíme, jak je hluboko. To je ten největší problém," popisoval velitel zásahu Miroslav Ptáček.

Ve dvě hodiny ráno se hasičům podařilo jezevčíka vyprostit a zdravého předat majitelce. "Jsou zlatí chlapi, bombarďáci. Konečně jsem po dlouhé době viděla dobré lidi, takže děkuji," říkala vděčně Navrátilová.

Kristýna Bezděková, ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz