Krimi

Muž v Brně předstíral pomoc. Dívky měl ale okrást, hrozí mu dva roky vězení

Brněnští strážníci dopadli dalšího pouličního zloděje, který okradl dvě mladé cizinky v centru města. Vše se ale stalo pod dohledem kamer a teď hrozí muži dva roky za mřížemi.

Muž si všiml drahého telefonu na chodníku vedle dvou mladých dívek. Jedna z nich byla zřejmě velmi rozrušená a její kamarádka ji utěšovala. Zloděj využil situace a pod záminkou, že jim chce pomoci se k dívkám přiblížil. Mobil s dalšími věcmi nenápadně ukryl do své kapsy a v klidu odešel. Viděl ho ale operátor městského kamerového systému.

"Viděl také, že něco po cestě odhodil do odpadkového koše. Tyto informace předal strážníkům a díky spolupráci ho hlídka zanedlouho dostihla v Orlí ulici. Muž přiznal, že u sebe má cizí telefon, tvrdil ale, že jen tak ležel na chodníku," řekla mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.

Související obsah

To, že byl hned vedle sedících dívek, mu příliš nevadilo. "Strážníci taky v odpadkovém koši našli její bankovní kartu, řidičský i studentský průkaz a obal od telefonu," doplnila Skřivánková.

Všechny ukradené věci hlídka do několika minut předala překvapené majitelce. Muž je podezřelý z krádeže a hrozí mu až dva roky za mřížemi.

Radim Bánovský, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz