Ministerstvo

Pozor na nebezpečné panenky! Mohou ohrozit vaše dítě, varuje ministerstvo

Pozor na nebezpečné panenky! Mohou ohrozit vaše dítě, varuje ministerstvo
Zdroj: mzcr.cz

Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečnými panenkami. Hračky totiž obsahují velké množství ftalátu DEHP, který má negativní vliv na plodnost.

Při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte a následně mohou přecházet do slin nebo ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí negativně na reprodukční orgány a může způsobit i problémy s plodností v dospělosti.

Jedna plastová panenka je 30 centimetrů vysoká, jde o typ Barbie s dlouhými vlasy a s barevnými šaty. Panenka je balena v barevné papírové skládačce s průhledem. Na přední straně skládačky jsou texty identifikující výrobek (Fashion models, ATTRACTIVE GIRL, AND HAPPY GROWTH OF GOOD PARTNERS). "Dále je zde uveden neexistující EAN kód, údaj o zemi původu, dovozci a výrobci, upozornění v českém jazyce s chybami, včetně informace, že výrobek je vhodný pro děti od 18 měsíců," informuje ministerstvo.

Související obsah

​Druhá plastová panenka je také velká zhruba 30 centimetru a opět se jedná typ Barbie s dlouhými vlasy a s barevnými šaty. Panenka je balena v barevné papírové skládačce s průhledem, popřípadě i s plastovými doplňky (kabelka, boty, spona ve tvaru mašle). Na přední straně skládačky jsou texty identifikující výrobek (FASHION, I AM YOUR GOOD PARTNERS, PRETTY GIRL, ELEGANT). Balení obsahuje také obrázky různobarevných květin a symbol o nevhodnosti výrobku pro děti do 3 let.

Česká obchodní inspekce varuje před praktikami internetové burzy. Podívejte se na reportáž televize Nova:

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ministerstvo

Důležité Události

Píše se na Deník.cz