Krimi

Podnapilý na motorce vezl dvě děti bez helmy. Měl zavinit nehodu, hrozí mu pět let

Podnapilý na motorce vezl dvě děti bez helmy. Měl zavinit nehodu, hrozí mu pět let
Zdroj: PČR

Dvaačtyřicetiletý muž čelí obvinění z ublížení na zdraví. Po nehodě, kterou měl zavinit letos v létě v Královéhradeckém kraji, podle policie odjel z místa, aniž by komukoliv pomohl. Navíc byl podnapilý a na motorce vezl děti.

Nehoda se stala na silnici třetí třídy v Robousích na Jičínsku. "Řidič motocyklu Jawa se jel na začátku července po vypití dvou piv projet se dvěma malými dětmi," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová. Děti ani neměly helmu.  

Havárie se stala v momentě, kdy motorkář s dětmi odbočoval bez ukazatele směru. Za ním jel 16letý motorkář, který stihl zareagovat, řízení strhl, ale havaroval. Zranil se on i jeho mladší spolujezdkyně.

Související obsah

​Muž, který měl nehodu zavinit, podle policie zraněným nepomohl a z místa odjel. Zraněná dvojice si tak musela zavolat lékaře sama. Na místo se muž vrátil až po delší době. Po zadržení ho policisté otestovali na alkohol, nadýchal 0,5 promile.

"Jel navíc na motorce, která neměla platnou STK, dále neměl nasazenu ochrannou helmu a vezl dvě nezletilé děti, které také neměly helmu. Pokud bude obviněnému muži prokázána vina, může být odsouzen až na pět let,“ dodala Kormošová.

afo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz