Domácí

Dva požáry na Přerovsku, hořel i dům na Ústecku. Zranili se čtyři lidé

Náročnou noc zažili hasiči z Přerovska, kteří vyjížděli ke dvěma požárům. Zranění jsou tři lidé. Požár byl i na Ústecku, kde hořel rodinný dům. Škoda se vyšplhala až na tři miliony korun.

Na přerovském nádraží hořela jedna z budov, která měla být podle informací opuštěná. Údajně v ní však bydleli bezdomovci. Hasiči museli pro uhašení požáru nasadit velké množství techniky.

"Velkokapacitní cisterny, chemické speciály, vyprošťovací automobily, plošiny a žebříky, následně z budovy byly evakuovány čtyři osoby," sdělil mluvčí olomouckých hasičů Radek Buryánek.

Dvě ze čtyř osob se nadýchaly kouře, proto na místě museli zasahovat i zdravotníci. Hasiči volali záchrannou službu i k dalšímu požáru nedaleko Lipníku nad Bečvou, kde hořela chata.

Související obsah

"Na místo dorazily celkem čtyři jednotky, dvě dobrovolné a dvě profesionální. Zranila se jedna osoba, která měla lehké popáleniny," řekl Buryánek.

Zatímco požár chaty zlikvidovali hasiči v noci, ještě dopoledne zasahovali na přerovském vlakovém nádraží, kde museli použít i speciální pěnu.

"Napřed se pěna používala jako smáčedlo a následně se používala těžká i střední pěna pro likvidaci požáru," vysvětlil Buryánek. Přesnou příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé, kteří se na místo dostali až po vychladnutí trosek zničené budovy.

Náročný noční zásah mají za sebou i hasiči z Ústí nad Labem. Hned pět jednotek vyjelo k požáru rodinného domu. Ten se podařilo uhasit po čtyřech hodinách. Škoda se odhaduje zatím na tři miliony korun.

tsim, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz