Krimi

Recidivista se bál zlodějů. Skleník s marihuanou si zabezpečil pastmi

O skleník s rostlinami marihuany se měl starat na Rychnovsku 33letý muž. Podle policie dokonce kolem něj rozmístil pasti na případné zloděje. Teď už je znovu ve vězení, kde si odpykává jiný z řady trestů. Za drogové delikty mu teď přitom hrozí další.

Třiatřicetiletý muž byl naposledy z vězení propuštěný v roce 2018. Od té doby se měl dát na dráhu pěstitele marihuany a dealera pervitinu, který podle kriminalistů prodal nejméně 265 lidem a vydělal na tom zhruba čtvrt milionu korun. Navíc měl prodávat také marihuanu.

Při domovních prohlídkách u něj policisté našli dvacet kilogramů konopí. Ve vězení byl už osmkrát, například za ublížení na zdraví, drogové delikty a hned pětkrát za majetkovou trestnou činnost.

Související obsah

Sám recidivista se přitom bál nejvíc zlodějů. Proto si skleník, ve kterém v době zadržení pěstoval jedenáct vzrostlých rostlin marihuany, poctivě zabezpečil.

"Kolem nastražil několik pastí, vykopal jámy, ty zamaskoval a do nich položil prkna s hřebíky. Další prkna se zatlučenými hřebíky pak naskládal kolem a lehce je zahrnul hlínou, aby nebyla vidět," sdělila mluvčí policie Šárka Pižlová.

Ještě před domovní prohlídkou o nástrahách kriminalistům řekl, takže se naštěstí nezranili. Nyní muži hrozí dalších deset let ve vězení.

tsim, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz