Zahraničí

Bali zasáhlo zemětřesení. Nejméně tři lidé zemřeli, sedm se zranilo

Zemětřesení o síle 4,8 stupně zasáhlo v sobotu brzy ráno letovisko na ostrově Bali. Nejméně tři lidé zemřeli, sedm se zranilo a desítky domů byly při otřesech zničeny.

Zemětřesení zasáhlo ostrov těsně před úsvitem. Řada lidí proto vyběhla celá vyděšená ven ze svých domovů. Stalo se tak jen krátce poté, co se oblíbená turistická destinace znovu otevřela návštěvníkům ze zahraničí díky své vysoké proočkovanosti.

Podle amerických seismologů dosáhlo zemětřesení síly 4,8 stupně a epicentrum se nacházelo zhruba 62 kilometrů severovýchodně od přístavního města Singaraja v hloubce 10 kilometrů.

Související obsah

Při otřesech zemřeli nejméně tři lidí a dalších sedm se zranilo. Podle listu The Washington Post utrpěli především poranění hlavy a zlomeniny. V troskách měla zemřít podle informací záchranářů také tříletá holčička.

Úřady však hlásí i značné škody. Desítky domů byly zničeny kvůli masivním sesuvům půdy, ta dokonce tři vesnice úplně odřízla od světa. "Téměř 60 % domů v naší vesnici bylo poškozeno a už se v nich nedá bydlet," uvedl starosta vesnice Bunga I Nengah Kertawa.

Seismologové uvedli, že zemětřesení poté doprovodil další otřes o síle 4,3 stupně. Toto zemětřesení však bylo dost hluboké, jeho epicentrum se nacházelo v hloubce 282 kilometrů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Píše se na Deník.cz