Zajímavosti

Novinka pro službu WhatsApp: Takto si zaheslujete zálohy zpráv. POSTUP

Novinka pro službu WhatsApp: Takto si zaheslujete zálohy zpráv. POSTUP
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Spuštění vyšší úrovně zabezpečení pro zálohy z WhatsAppu na cloudové úložiště oznámil tento týden Facebook. Zálohy si budou moci uživatelé zaheslovat či zašifrovat vlastním heslem či šifrovacím klíčem.

Facebook oznámil novotu pro službu WhatsApp, která má umožnit větší zabezpečení zpráv a další komunikace na sociální síti, pokud si je zálohujete přes Google Drive nebo iCloud. "Žádná jiná chatovací služba na této úrovni neposkytuje podobnou úroveň bezpečí pro zálohy zpráv, médií, hlasových zpráv, videohovorů a chatů," chlubí se společnost. Podobná zabezpečení v současnosti funguje, jen pokud si zálohy ukládáte do vašeho zařízení.

Nyní si tak můžete zabezpečit zálohy pomocí vlastního hesla, nebo 64ciferný šifrovací klíč, který budete znát jenom vy. Podle Facebooku nebudou mít ani WhatsApp, ani společnosti Google a Apple, které provozují Google Drive a iCloud, možnost se do vašich záloh dostat. Nevýhodou ovšem je, že pokud zapomenete heslo nebo klíč, už se k zálohám nedostanete.

Související obsah

​Facebook již začal se zaváděním této novoty, přístupná začne být uživatelům s nejnovější verzí whatsappu. Pro ty, kdo o to mají zájem, tady je postup:

1. Otevřete Nastavení.
2. Klepněte na Chaty > Zálohování chatů > Koncové šifrování záloh.
3. Klepněte na Pokračovat a řiďte se pokyny pro vytvoření nového hesla či klíče.
4. Klepněte na Hotovo a vyčkejte, až bude v aplikaci WhatsApp připravena záloha opatřená koncovým šifrováním. Je možné, že bude nutné vaše zařízení připojit do nabíječky.

V případě, že koncové šifrování budete chtít vypnout, postupujte takto:

1. Otevřete Nastavení.
2. Klepněte na Chaty > Zálohování chatů > Koncové šifrování záloh.
3. Klepněte na Vypnout.
4. Zadejte své heslo.
5. Klepnutím na Vypnout potvrďte, že chcete šifrování záloh vypnout.
TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz