Zahraničí

Byla to má poslední role, řekl Michael Caine. Odchod do důchodu pak ale popřel

Byla to má poslední role, řekl Michael Caine. Odchod do důchodu pak ale popřel
Zdroj: Profimedia

Oblíbený britský herec Michael Caine v pátek prohlásil, že jeho role ve filmu Bestsellery je ta poslední. Zmínil i zdravotní problémy. Následně ale odchod do důchodu popřel.

Odchod do důchodu se nekoná, dal najevo britský oskarový herec Michael Caine (88) o víkendu. Přitom v pátek mluvil na rádiu BBC Radio o své roli v novém filmu Bestsellery jako o poslední. "Je celkem vtipné, že se nakonec ukázalo, že je to má poslední role. Před kamerou jsem nebyl už dva roky. Mám problémy s páteří, což dopadá i na moje nohy. Takže mám problémy s chůzí," řekl Caine.

V rozhovoru také prozradil, že se mu zalíbilo psaní. "Napsal jsem několik knih, které byly publikovány a jsou úspěšné. Takže teď nejsem herec, ale spisovatel, což je skvělé, protože jako herec musíte vstávat o půl šesté ráno a jít do studia. Jako spisovatel můžete začít pracovat a ani nevylézt z postele," srovnal. Knihy píše již od 80. let minulého století.

Související obsah

​Nakonec je ale vše jinak. "Do důchodu jsem neodešel, mnoho lidí to neví," uvedl na svém twitterové účtu. Informaci potvrdil i pro časopis Variety. "Co se důchodu týče – více než 50 let jsem vstával v šest ráno, abych mohl jít nátáčet, a rozhodně se svého budíku zbavovat nebudu," sdělil.

Michael Caine se narodil 14. března 1936 v Londýně jako Maurice Joseph Micklewhite Jr. Zúčastnil se války v Koreji. Caine se ve filmu objevil poprvé už v 50. letech minulého století, prorazil ale až díky válečnému filmu Zulu z roku 1964.

Mezi jeho slavné filmy patří například Bitva o Británii, Prácička v Itálii, Muž, který chtěl být králem, Příliš vzdálený most a další. Získal dva Oscary, prvního za film z roku 1986 Hana a její sestry, druhého za Pravidla mošťárny z roku 1999. V 50. a 60. letech se objevoval i v seriálových rolích. V roce 2000 jej britská královna povýšila do rytířského stavu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým rakouským kancléřem se stane Karl Nehammer

Rakousko bude mít nového kancléře, stane se jím dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer. Ten zároveň povede vládní stranu ÖVP (Rakouská lidová strana), informoval o tom list Kronen Zeitung. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz ve čtvrtek oznámil, že v politice definitivně končí. Z funkce odstoupil v říjnu, když jej a jeho okolí začala policie vyšetřovat kvůli údajné korupci. Současný kancléř Alexander Schallenberg ve stejný den oznámil, že na funkci rezignuje ve chvíli, kdy se ÖVP dohodne na novém lídrovi.

Píše se na Deník.cz