Zahraničí

Byla to má poslední role, řekl Michael Caine. Odchod do důchodu pak ale popřel

Byla to má poslední role, řekl Michael Caine. Odchod do důchodu pak ale popřel
Zdroj: Profimedia

Oblíbený britský herec Michael Caine v pátek prohlásil, že jeho role ve filmu Bestsellery je ta poslední. Zmínil i zdravotní problémy. Následně ale odchod do důchodu popřel.

Odchod do důchodu se nekoná, dal najevo britský oskarový herec Michael Caine (88) o víkendu. Přitom v pátek mluvil na rádiu BBC Radio o své roli v novém filmu Bestsellery jako o poslední. "Je celkem vtipné, že se nakonec ukázalo, že je to má poslední role. Před kamerou jsem nebyl už dva roky. Mám problémy s páteří, což dopadá i na moje nohy. Takže mám problémy s chůzí," řekl Caine.

V rozhovoru také prozradil, že se mu zalíbilo psaní. "Napsal jsem několik knih, které byly publikovány a jsou úspěšné. Takže teď nejsem herec, ale spisovatel, což je skvělé, protože jako herec musíte vstávat o půl šesté ráno a jít do studia. Jako spisovatel můžete začít pracovat a ani nevylézt z postele," srovnal. Knihy píše již od 80. let minulého století.

Související obsah

​Nakonec je ale vše jinak. "Do důchodu jsem neodešel, mnoho lidí to neví," uvedl na svém twitterové účtu. Informaci potvrdil i pro časopis Variety. "Co se důchodu týče – více než 50 let jsem vstával v šest ráno, abych mohl jít nátáčet, a rozhodně se svého budíku zbavovat nebudu," sdělil.

Michael Caine se narodil 14. března 1936 v Londýně jako Maurice Joseph Micklewhite Jr. Zúčastnil se války v Koreji. Caine se ve filmu objevil poprvé už v 50. letech minulého století, prorazil ale až díky válečnému filmu Zulu z roku 1964.

Mezi jeho slavné filmy patří například Bitva o Británii, Prácička v Itálii, Muž, který chtěl být králem, Příliš vzdálený most a další. Získal dva Oscary, prvního za film z roku 1986 Hana a její sestry, druhého za Pravidla mošťárny z roku 1999. V 50. a 60. letech se objevoval i v seriálových rolích. V roce 2000 jej britská královna povýšila do rytířského stavu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz