Zahraničí

Muž zavřel psa na parapet okna v 9. patře. Zvíře se klepalo strachy

Muž zavřel psa na parapet okna v 9. patře. Zvíře se klepalo strachy
Zdroj: Policja Lubin

Děsivý pohled se naskytl lidem na sídlišti v polském městě Lubin. Na parapetu okna v 9. patře se tam letos v únoru třásl zimou a strachem černý pejsek. Muž, který tam zvíře zavřel, byl nyní odsouzen a půjde do vězení.

Pět měsíců by měl za mřížemi strávit 32letý muž z města Lubin, které leží na jihozápadě Polska. Soud ho odsoudil za týrání zvířat. 

Děsivý příběh se stal letos na začátku února. Kolemjdoucí žena si všimla, že na parapetu v 9. patře bytového domu se klepe strachy a zimou černý pes. Okno bylo zavřené a zvíře se nemohlo dostat domů. Na parapetu strávil pes minimálně 40 minut. 

Žena zavolala na policii, která ale psa už na parapetu nenašla. Nikdo jim také neotevíral v bytě. Policista sloužící v oblasti ale podle televize TVN 24 nakonec zjistil, kdo je majitelkou psa. "Žena tvrdila, že o ničem neví. Mezitím na policii dorazily záběry, ukazující třesoucího se psa, který se nemohl dostat do bytu, protože okno bylo zavřené. Bylo vidět, že zvíře je ve strašném stresu," uvedla policejní mluvčí Sylwia Serafinová.

Související obsah

​Z týrání zvířete byl nakonec obviněn 32letý partner ženy. Muž se podle televize přiznal. Byl prý opilý a tvrdil, že si myslel, že za oknem je lešení.

Obviněnému hrozily až tři roky vězení. Nakonec má kromě pěti měsíců ve vězení zaplatit 2500 zlotých (asi 14 tisíc korun) na účet sdružení pečujícího o zvířata. Soud mu také uložil pětiletý zákaz vlastnit zvířata. Pes byl mezitím majitelům odebrán a je v útulku.

Rozsudek, který zatím není pravomocný, potěšil ochránce zvířat. "Málokdy se podaří dosáhnout spravedlnosti, ale teď se to rozhodně povedlo! Máme radost, přestože byl trest vyměřen spíše u dolní hranice, ale v případech týkajících se zvířat soudy jen vzácně posílají do vězení," uvedl lubinský spolek na ochranu zvířat.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz