Zahraničí

Řada lidí ze zemí EU je ohrožena chudobou. Podívejte se, jak si stojí Česko

Řada lidí ze zemí EU je ohrožena chudobou. Podívejte se, jak si stojí Česko
Zdroj: profimedia.cz

V roce 2020 bylo ohroženo chudobou nebo sociálním vyloučením zhruba 96,5 milionů lidí ze zemí Evropské unie (EU), což činí přibližně 21,9 % populace. Vyplývá to ze studie statistického úřadu Evropské unie Eurostat. Česká republika si v porovnání s jinými zeměmi stála nejlépe.

Průměr v Evropské unii činil 21,9 % podílu populace, která byla ohrožená chudobou nebo sociálním vyloučením. To však představuje skoro dvojnásobek stavu v České republice. Právě naše země vyšla ve srovnání zemí nejlépe s 11,5 %.

Česká republika spolu se Slovenskem (13,8 %), Slovinskem (14,3 %), Nizozemskem (15,8 %), Finskem (15,9 %) a Rakouskem (16,7 %) se řadila k zemím, které byly chudobou nejméně ohrožené.

Související obsah

Naopak nejvíce ohrožené a na opačném čele žebříčku bylo Bulharsko (33,6 %), Řecko (27,5 %) a Španělsko (27 %).

Ze studie vyplývá, že v Evropské unii bylo ohroženo chudobou 73,3 milionů lidí, 27,6 milionů obyvatel bylo materiálně nebo sociálně frustrovaných a 27,1 miliónů žilo v domácnosti s nízkou intenzitou práce. Lidí ohrožených všemi třemi sledovanými kategoriemi bylo 5,9 milionů.

Riziko chudoby v Evropské unii v roce 2020:

Zdroj: Eurostat

Eurostat srovnával data z 24 zemí Evropské unie. Některé země však tyto informace nezveřejnily. Mezi ně patřilo například Irsko, Itálie nebo Lotyšsko. Provizorní hodnoty uvedly Francie, Chorvatsko a Polsko.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z Latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

"Dle dosavadních zjištění je ‘téměř jisté‘, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější," prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě varianty omikron před těžkou formou onemocnění.

Píše se na Deník.cz