Zahraničí

Ropnou rafinerii v Kuvajtu zachvátil obří požár. Několik lidí je zraněných

V jedné z největších kuvajtských ropných rafinerií nastala exploze, vzápětí v závodu vypukl masivní požár. Podle ropné společnosti, které zařízení patří, se zranilo několik pracovníků. Žádný z nich ale není ve vážném stavu. Zároveň uvedla, že provoz rafinerie požár neovlivnil, a export ropy tak není ohrožen.

Záběry šlehajících plamenů a oblaků černého dýmu stoupajícího z kuvajtské rafinerie Mína al-Ahmadí zaplavily v pondělí sociální sítě. Masivní požár zachvátil sekci, kde se odsiřuje ropa. Uvedla to státní ropná společnost KNPC, která závod provozuje.

"Provoz rafinerie a export ropy nebyl nijak ovlivněn, stejně tak dodávky elektřiny," informovala společnost. Podle televize Al-Džazíra obyvatelé žijící v blízkosti závodu slyšeli velkou explozi.

Související obsah

​Nehoda si nevyžádala žádné životy, několik pracovníků ale utrpělo lehčí zranění. KNPC uvedla, že jim byli na místě ošetřeni, někteří skončili v nemocnici a jsou ve stabilizovaném stavu.

Hasiči už oheň uhasili. Státní ropná společnost vlastní tři rafinerie, Mína al-Ahmadí je z nich největší. Produkuje zhruba 466 tisíc barelů ropy denně a rozkládá se na ploše 10,5 kilometru čtverečních.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz