Zahraničí

Severní Korea vypálila balistickou raketu. Dopadla do Japonského moře

Do Japonského moře dopadla balistická raketa. Vypálit ji měla Severní Korea, která tyto zbraně nyní testuje. Balistickou raketu vypálila KLDR v okolí města Sinpcho.

Severní Korea vypálila nejméně jednu další balistickou raketu. Ta dopadla na východ od pobřeží Korejského poloostrova, píše BBC. O testování těchto raket informovaly jihokorejská a japonská armáda.  

Úterní balistickou raketu vypálili z okolí pobřežního města Sinpcho. Střela dopadla do Japonského moře.

V posledních týdnech se od KLDR jedná už o několikáté testování raket. V září korejský režim zkušebně odpálil dvě balistické rakety. Severní Korea také oznámila, že otestovala řízenou střelu dlouhého doletu.

Související obsah

Některé tyto testy porušují mezinárodní sankce. Organizace spojených národů totiž Severní Koreji zakázala testovat balistické rakety a nukleární zbraně.

Severokorejský diktátor Kim Čong-un minulý týden prohlásil, že si na Korejském poloostrově nepřeje další válku. "Potřebujeme ale vyvíjet zbraně, abychom se ubránili nepřátelům," tvrdí. Například Spojené státy americké se podle něj chovají nepřátelsky.

Podle BBC se v tuto chvíli v jihokorejském Soulu setkali šéfové rozvědek Jižní Koreje, Japonska a Spojených států amerických.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz