Zahraničí

Čína bude trestat rodiče za špatné chování dětí. HLASUJTE

Čína bude trestat rodiče za špatné chování dětí. HLASUJTE
Zdroj: profimedia.cz

Čínským rodičům by se už brzy mohl kvůli nové legislativě zkomplikovat život. Pokud jejich ratolest vykazuje "velmi špatné" nebo kriminální chování, mohli by podle nového zákonu být potrestáni i rodiče.

Čína se v souvislosti se zaváděním nových pravidel zaměřila na odpovědnost rodičů za chování dětí. Podle návrhu zákona na podporu rodinné výchovy by opatrovníci museli projít speciálním programem, pokud by státní zástupci zjistili, že se jejich svěřenci chovají špatně či páchají přestupky a trestné činy. Na chystaný zákon upozornil zpravodajský web CNN.

Podle mluvčího komise pro legislativní záležitosti Zang Tieweie existuje mnoho důvodů, proč se mladiství chovají nesprávně. "Nedostatek nebo nevhodné rodinné vzdělání je hlavní příčinou," řekl Tiewei. Návrh zákona vyzývá rodiče k tomu, aby dětem zajistili čas na odpočinek, hru a cvičení. Požaduje také, aby rodiče učili své děti "milovat stranu, národ, lidi a socialismus", jak uvádí deník Independent. Tento týden ho přezkoumá Stálý výbor Národního lidového kongresu.

Související obsah

Čína poslední dobou v souvislosti s výchovou dětí zavádí nová pravidla. Nejdříve omezila dobu, po kterou mohou nezletilí hrát počítačové hry, a rovněž zakázala mimoškolní doučování hlavních předmětů o víkendech a prázdninách, aby děti nebyly příliš zatíženy školou. U čínských náctiletých chlapců se zase snaží o to, aby byli méně "ženští" a více "mužní". Vydala kvůli tomu dokonce návrh, podle kterého by se ve školách měly více hrát sporty, jako je fotbal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz