Videoreportáž

Strážníci kontrolují jezdce na elektrokoloběžkách. Rozdávají pokuty

Jízda bez helmy i po chodníku a na silnicích ve dvojici. Kontroly pardubických strážníků odhalily, že děti na elektrokoloběžkách si z předpisů nic nedělají. Městská policie proto slibuje další bezpečnostní akce. Při poslední akci hlídky zkontrolovaly dvacet jezdců na elektrokoloběžkách. Devět z nich dostalo pokutu. Velký problém městská policie vidí v tom, že děti a mladiství nemají na hlavě nasazenou přilbu.

sam, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel Jaroslav Hanuš, režisér seriálu Život na zámku

Dlouhodobým zdravotním problémům ve čtvrtek ráno podlehl režisér Jaroslav Hanuš. Bylo mu 70 let. Jeho nejznámějším počinem je seriál Život na zámku v hlavní roli s Tomášem Töpferem, podepsán byl i pod seriály Šípková Růženka nebo Náměstíčko.

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Píše se na Deník.cz