Domácí

Nejdelší tramvajový tunel už je skoro hotový. Brno provoz spustí příští rok

V Brně dokončili hrubou stavbu nejdelšího tramvajového tunelu v Česku, který měří 619 metrů. Tunelem by měla první tramvaj projet na podzim příštího roku.

Zhruba v září 2022 by měl začít zkušební provoz a pokud bude všechno v pořádku, tak následně vyjedou tramvaje i s prvními cestujícími. Tunel vede od ulice Netroufalky, to znamená ve směru z centra k univerzitnímu kampusu, nákupnímu středisku a také k fakultní nemocnici.

Dopravní podnik tady denně přepraví několik desítek tisíc lidí pomocí autobusové dopravy a Brňanům tak tramvajové spojení zjednoduší a urychlí cestu například právě do nemocnice.

Související obsah

V brněnských Bohunicích se staví už dva roky a práce tam je ještě poměrně dost, i když by se měla přesunout více do podzemí. Musí se například dokončit nástupiště, zastřešení a také doplnit zeleň.

I v Brně situaci komplikuje nedostatek stavebního materiálu a také pracovníků, přesto se zatím daří termíny dokončení prací dodržovat a na zpoždění to nevypadá. Celá stavba by měla vyjít na 1,4 miliardy korun.

Radim Bánovský, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým rakouským kancléřem se stane Karl Nehammer

Rakousko bude mít nového kancléře, stane se jím dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer. Ten zároveň povede vládní stranu ÖVP (Rakouská lidová strana), informoval o tom list Kronen Zeitung. Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz ve čtvrtek oznámil, že v politice definitivně končí. Z funkce odstoupil v říjnu, když jej a jeho okolí začala policie vyšetřovat kvůli údajné korupci. Současný kancléř Alexander Schallenberg ve stejný den oznámil, že na funkci rezignuje ve chvíli, kdy se ÖVP dohodne na novém lídrovi.

Píše se na Deník.cz